Јануари 23, 2020, 12:54:13 am

Автор Тема: Jacob_Richardson  (Прочитано 296 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Ronny Riveno

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1967
 • Популарност: +16/-32
Jacob_Richardson
« на: Септември 02, 2019, 09:14:31 pm »Доколку сакате да се пожалите од овој Админ потполнето го формуларот

Име и презиме на Админот:
Име и презиме ваше:
Причина:
Доказ (Слика/Видео):
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Пораката мора да биде цитирана, во спротивно ќе биде избришана !

Отсутен DorneliusAlfredKennecton

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 130
 • Популарност: +0/-2
Одг: Jacob_Richardson
« Одговори #1 на: Септември 08, 2019, 08:12:58 pm »Доколку сакате да се пожалите од овој Админ потполнето го формуларот

Име и презиме на Админот:Jacob Richardson
Име и презиме ваше:DorneliuS Kennecton
Причина:Vaka old otidov i go viknav Calro Maratori da vidi deka nema nikoj vo sobite i koga zamnia posle 2min se pojavi eden i me dmna i mu kazav ebati pedreceto deka me iznervira i otide /q a on ne go kaznuva nego tuku mene a i imam svedok se se gleda na slikite
Доказ (Слика/Видео):
https://imgur.com/a/81V7dj5
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Пораката мора да биде цитирана, во спротивно ќе биде избришана !


Ти си дмнат у ОЛД а правилно си казнет за навреда
« Последно менување: Септември 13, 2019, 12:51:47 am Tery Wilson »

Отсутен Janieck Devy

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 327
 • Популарност: +14/-0
 • Nick на сервер: Janieck Devy
Одг: Jacob_Richardson
« Одговори #2 на: Јануари 15, 2020, 12:46:11 am »Доколку сакате да се пожалите од овој Админ потполнето го формуларот

Име и презиме на Админот:Јacob Richardson
Име и презиме ваше:J.Devy
Причина: Вадење на другари кој се правилно казнети , доставив слики од цело РП тој го извади
Доказ (Слика/Видео):
1. Тема - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=69186.0
2. Слики целосни од РП акција - https://imgur.com/a/N8SmDs6
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Пораката мора да биде цитирана, во спротивно ќе биде избришана !

Отсутен cilkovz

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 28
 • Популарност: +0/-0
 • you f*** with me ..you fucking with the best !
Одг: Jacob_Richardson
« Одговори #3 на: Јануари 20, 2020, 06:43:33 am »Доколку сакате да се пожалите од овој Админ потполнето го формуларот

Име и презиме на Админот: Jacob Richardson
Име и презиме ваше: rakim mayers
Причина: непознавање на рп правила и незнам ради која причина сум јас дх :D
Доказ: во двете теми има докази http://dw-game.info/forum/index.php?topic=69950.msg368256#msg368256 (Слика/Видео):
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Пораката мора да биде цитирана, во спротивно ќе биде избришана !
all i got is my word and my balls
[