Октомври 16, 2019, 11:12:36 am

Автор Тема: [Nepravilno zatvoren] Joseph Carfano  (Прочитано 62 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Joseph Carfano

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1657
 • Популарност: +50/-3
 • Retired GameMaster.
[Nepravilno zatvoren] Joseph Carfano
« на: Јули 31, 2019, 08:48:03 am »
Ваше Име и Презиме (nickname):Joseph Carfano
Од кој админ сте затворени:Steven Seagal
Причина:DM
Зошто мислете дека треба да бидете извадени:Сакам да бидам изваден затоа што ме нема на сликите како го дмам.Не се доволни докази за ДМ.
Доказ (Задолжително):  link od temata: http://dw-game.info/forum/index.php?topic=53311.0
« Последно менување: Јули 31, 2019, 08:50:01 am Joseph Carfano »

Отсутен Joseph Carfano

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1657
 • Популарност: +50/-3
 • Retired GameMaster.
Одг: [Nepravilno zatvoren] Joseph Carfano
« Одговори #1 на: Јули 31, 2019, 10:27:39 am »
Си платив кауција,додека да средите вие..

Отсутен John Mikaelson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 129
 • Популарност: +1/-1
 • ex. Admin 2
Одг: [Nepravilno zatvoren] Joseph Carfano
« Одговори #2 на: Август 09, 2019, 01:07:18 pm »
Излезен си
Лоцк