Октомври 16, 2019, 11:14:21 am

Автор Тема: [Обид за измама]Emil Hernandez  (Прочитано 142 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Kimos

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 50
  • Популарност: +0/-2
  • Smoke Mardeljano d best
  • Nick на сервер: Ben Affleck
[Обид за измама]Emil Hernandez
« на: Јули 14, 2019, 08:54:07 pm »
Име и презиме на сервер(ваше):Ben Affleck
Име и презиме на сервер(од играчот): Emil Hernandez
Левел:Мој 14
За што станува збор: Пошто не можам да коментирам морав да отворам тема за да вида супорти, батево сака да земи хантли за 15м на ваков начин(во докази) а се договорија со Треванте да му купи Windsor за 15м и вика дека требало мене да ми го купи хантлио за 15м (шо нема никаква смисла 25м+ се цените) .. Да му се локни тема и да се казни ингејм и на форум оти ова е еден вид на обид за измама кон Суппорти!!
Докази(/time задолжително): http://dw-game.info/forum/index.php?topic=52241.0