Автор Тема: Peter Cipriano  (Прочитано 77 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен PeterCipriano

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
 • Репутација: 0
Peter Cipriano
« на: мај 15, 2018, 07:18:51 pm »
Здраво дечки,решив пак да почнам да играам истиот Петер сум, поздрав до сите се гледамее

Отсутен Stanley Crooks

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 920
 • Репутација: 21
 • Bloods Leader
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #1 на: мај 15, 2018, 07:23:17 pm »
Hello little buddy,welcome back!

Отсутен Charlie Smarason

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 39
 • Imam samo jednu zelju a ta zelja to si ti
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #2 на: мај 15, 2018, 07:26:42 pm »
Welcome back.


                                     

                                    

                                     

Отсутен [Platinum] dwplayer

 • Баниран
 • DreamWorld Donator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1061
 • Репутација: 14
 • OPEL POWER!
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #3 на: мај 15, 2018, 08:20:22 pm »
ZdravoОтсутен Yorick Scorp'

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 200
 • Репутација: 1
 • Ex. David Hoffman.
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #4 на: мај 15, 2018, 09:43:33 pm »

Отсутен Qᴜɪɴᴄʏ ᴍᴇɴᴀᴄᴇ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 800
 • Репутација: 21
 • 1/3 1/2 Ме сфати ?
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #5 на: мај 15, 2018, 10:42:32 pm »
WB

Отсутен Jake Forest

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 560
 • Репутација: 18
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #6 на: мај 16, 2018, 07:40:07 am »

Отсутен 'Ɛɗυαяɗσ Rσѕѕєя

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 645
 • Репутација: 26
 • MRD LEADER 👻
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #7 на: мај 16, 2018, 10:20:27 am »
Ајде ваташа,ела мрд ваму ајдее ее

Отсутен Keanu Reeves:]

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 141
 • Репутација: 16
 • EveryBodyDiesInTheirNightmares
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #8 на: мај 16, 2018, 05:22:23 pm »

Отсутен Rocco Colucci

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 564
 • Репутација: 18
 • Only I can change my life. No one can do it for me
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #9 на: мај 16, 2018, 06:09:29 pm »
Добредојде

Отсутен [Staff] Sinisa Corleone

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 364
 • Репутација: 10
 • GM 1
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #10 на: мај 16, 2018, 08:08:12 pm »
ЗдравоОтсутен [Staff] Earl_Stevenson

 • Server Admin
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 192
 • Репутација: 5
 • Administrator level 1*
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #11 на: мај 17, 2018, 02:46:19 am »
Welcome.


За донирање од цела Македонија,контактирајте ме !

Отсутен Jamie Woon'

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1100
 • Репутација: 14
 • CARTEL!
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #12 на: мај 17, 2018, 03:56:45 pm »
Cartel de Jaun Esteban.Отсутен llarhtnE

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 61
 • Репутација: 0
 • ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ ஓ
Одг: Peter Cipriano
« Одговори #13 на: мај 17, 2018, 11:51:45 pm »
Ќе те гонам пак со снајпер малко да пцуеш интересно беше тоа време