Октомври 16, 2019, 12:35:07 pm

Автор Тема: [Izmama]Enrique_Lacortte  (Прочитано 284 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Leo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Leonardo Williams
[Izmama]Enrique_Lacortte
« на: Јули 13, 2019, 04:32:02 am »
Име и презиме на сервер(ваше): Leonardo_Williams
Име и презиме на сервер(од играчот):  Enrique_Lacortte
Левел:19
За што станува збор: Trebashe da se menime on mene savana a jas nego coper i mu nudam prifati i mi veli odi relog za da mozam da ti nudam i otidov koga ke vrakjam nego go nemashe so motorot posle se vrakja po savanata i izbega nekade.. Sredete !
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/kEeaKKo
Ovde si prefrlil motorot na drug account : https://imgur.com/a/w2xmnHe
« Последно менување: Јули 13, 2019, 04:43:37 am Leo »

Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1471
 • Популарност: +170/-7
Одг: [Izmama]Enrique_Lacortte
« Одговори #1 на: Јули 29, 2019, 09:07:53 pm »
Барај ме инг ке ти се врати играчот е казнет 30м за 2x измами.

Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1471
 • Популарност: +170/-7
Одг: [Izmama]Enrique_Lacortte
« Одговори #2 на: Јули 30, 2019, 01:56:25 am »
Средено ти е