Декември 11, 2019, 06:51:18 pm

Автор Тема: Дискусија - општо  (Прочитано 219 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Kimberly_Burgess

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 158
 • Популарност: +2/-0
Дискусија - општо
« на: Јули 10, 2019, 08:59:31 pm »
Општо да отворам тема за фудбалов вака.

Читав пред малку во некој теми го сметате Пеле за незнам за Бог на фудбало а тогаш тој ги полнел некој пекари и овчари шо врска немале. Мбапе че го достигнел Пеле, да во фармерска лига че го достигни ама Меси никогаш нема да го достигни. Мбапе ко че има даено 100 гола во една сезона јас че си го пресечам куров одма. Друго за Барса и Реал, следнава сезона. Азар без проблем че се вклопи во Ла Лига ама Барса е Барса, 3 пати поубав фудбал игра од Реал. Реал чекаја само на Винициус ко му се повреди од последните губеа. Џабе му е и Зидане има страшна екипа шо незнај да ја искористи со она екипа можи многу да постигни ама глупи тактики спрема.

Од вас сакам мислење за лига шампиони следнава година кандидати за освојување кој че бида?

Мое мислење : Barcelona, Liverpool, City, Juventus, Real, Ajax(ако се задржа како досега), PSG(ако не се повреди Нејмар 1203131 пати) др не ми ида на ум.

Отсутен Carlo_Mattioli

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 522
 • Популарност: +12/-11
 • PARTY TILL WE DIE.
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #1 на: Јули 10, 2019, 09:16:12 pm »
Real без Роналдо се паднати за 70%. Фан сум на меси ама Роналдо го држеше Реал да бидеме реални.
Pele играл многу позаостанат фудбал додека сега е поразвиена медицина, услови, тренинзи и се останато, шо значи Mbappe лесно би го стигнал pele, искрено добар фудбалер е mbappe шо има светла иднина ако замини од PSG, да не се фура во тие години љубов спрема клубот нека појди во поголем клуб кај шо има емоции а не арапски пари. Messi & Ronaldo имаат поставено толку големи рекорди шо ретко кој би можел да ги достигне а камоли да ги турни. Neymar грешка на кариерата напрај шо замина PSG така да... :D


Juventus & City мислам дека ќе издоминираат следната сезона, Ronaldo веќе добро ќе се вклопи во Јuve а меси ако игра сам како досега тешко за Барса.
Let us die young or let us live forever.
When you're down they do their best to keep you there.
You want something in life then why don't you go and get it?
Anyone can take your life but not what you believe in, NO !
you smell like love.

Отсутен m1k

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 389
 • Популарност: +114/-7
 • To nije osmeh, to je grc !
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #2 на: Јули 11, 2019, 03:43:47 pm »
Проблемот со Pelle е што тогаш не постоеле офсајди и многу било полесно да се постигне гол.Не е се до головите постојат и други побитни работи пример освоени топки и копачки, ти можеш во една година 100 гола да дадеш во другите да се посереш.Треба да се вклопи со тимот да се прилагоди не трескај зелени, не е исто англиски и шпански фудбал.Сереш за Zidane ама Zidane беше 3 години тренер на Real и 3 пати освои ЛШ.

Ова е најглупото нешто што сум го слушнал до сеа.

ЛШ: PSG и City.
#GOONERFAN

Отсутен simon cambeiro

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 641
 • Популарност: +24/-1
 • Ич кур не ме боли
 • Nick на сервер: Simon_Cambeiro
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #3 на: Јули 11, 2019, 08:47:50 pm »
Реал се враќа луѓе доста серете вака така. Како сака нека игра барса поубав фудбал нека освои лига шампиони па да ја фалиме БАРСА.Отсутен z0ki

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 335
 • Популарност: +10/-1
 • Димитрије Пантић
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #4 на: Јули 11, 2019, 09:29:13 pm »
PSG koga ke osvoe liga sampioni, ronaldo i mesi zaedno ke igrat u barsa. zidan ne znae da iskoristi strasna ekipa? 3 godini trener na real, 3 osvoeni liga sampioni pozdrav4e.

Отсутен Tommy Martinez.

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 105
 • Популарност: +1/-0
 • Nick на сервер: Tommy Martinez
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #5 на: Јули 12, 2019, 12:18:16 am »
Пеле постигнувал по 20 гола на утакмица изглеа и од маалски фудбал си ги рачуна головите хахаха ептен се преценува во тоа време да биле Меси и Роналдо над 5000 гола ќе имале.

Отсутен Kimberly_Burgess

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 158
 • Популарност: +2/-0
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #6 на: Јули 12, 2019, 02:54:34 am »
Проблемот со Pelle е што тогаш не постоеле офсајди и многу било полесно да се постигне гол.Не е се до головите постојат и други побитни работи пример освоени топки и копачки, ти можеш во една година 100 гола да дадеш во другите да се посереш.Треба да се вклопи со тимот да се прилагоди не трескај зелени, не е исто англиски и шпански фудбал.Сереш за Zidane ама Zidane беше 3 години тренер на Real и 3 пати освои ЛШ.

Ова е најглупото нешто што сум го слушнал до сеа.

ЛШ: PSG и City.
Па ко немаше ВАР нормално че освојува сега кај се Реал?
Реал се враќа луѓе доста серете вака така. Како сака нека игра барса поубав фудбал нека освои лига шампиони па да ја фалиме БАРСА.
Можи да ми кажиш Реал од кога ја има тепано Барса последно? Или 5 примаја без меси

Отсутен simon cambeiro

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 641
 • Популарност: +24/-1
 • Ич кур не ме боли
 • Nick на сервер: Simon_Cambeiro
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #7 на: Јули 12, 2019, 02:55:44 am »
Проблемот со Pelle е што тогаш не постоеле офсајди и многу било полесно да се постигне гол.Не е се до головите постојат и други побитни работи пример освоени топки и копачки, ти можеш во една година 100 гола да дадеш во другите да се посереш.Треба да се вклопи со тимот да се прилагоди не трескај зелени, не е исто англиски и шпански фудбал.Сереш за Zidane ама Zidane беше 3 години тренер на Real и 3 пати освои ЛШ.

Ова е најглупото нешто што сум го слушнал до сеа.

ЛШ: PSG и City.
Па ко немаше ВАР нормално че освојува сега кај се Реал?
Реал се враќа луѓе доста серете вака така. Како сака нека игра барса поубав фудбал нека освои лига шампиони па да ја фалиме БАРСА.
Можи да ми кажиш Реал од кога ја има тепано Барса последно? Или 5 примаја без меси
Дечко ел класико некад победува Реал некад победува Барса остај го тоа настрана, кажи ми ти што правиме Лига Шампиони со барса?Отсутен z0ki

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 335
 • Популарност: +10/-1
 • Димитрије Пантић
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #8 на: Јули 12, 2019, 06:38:33 am »
Проблемот со Pelle е што тогаш не постоеле офсајди и многу било полесно да се постигне гол.Не е се до головите постојат и други побитни работи пример освоени топки и копачки, ти можеш во една година 100 гола да дадеш во другите да се посереш.Треба да се вклопи со тимот да се прилагоди не трескај зелени, не е исто англиски и шпански фудбал.Сереш за Zidane ама Zidane беше 3 години тренер на Real и 3 пати освои ЛШ.

Ова е најглупото нешто што сум го слушнал до сеа.

ЛШ: PSG и City.
Па ко немаше ВАР нормално че освојува сега кај се Реал?
Реал се враќа луѓе доста серете вака така. Како сака нека игра барса поубав фудбал нека освои лига шампиони па да ја фалиме БАРСА.
Можи да ми кажиш Реал од кога ја има тепано Барса последно? Или 5 примаја без меси
Дечко ел класико некад победува Реал некад победува Барса остај го тоа настрана, кажи ми ти што правиме Лига Шампиони со барса?
13-5.

Отсутен Tommy Martinez.

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 105
 • Популарност: +1/-0
 • Nick на сервер: Tommy Martinez
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #9 на: Јули 12, 2019, 07:12:49 am »
Проблемот со Pelle е што тогаш не постоеле офсајди и многу било полесно да се постигне гол.Не е се до головите постојат и други побитни работи пример освоени топки и копачки, ти можеш во една година 100 гола да дадеш во другите да се посереш.Треба да се вклопи со тимот да се прилагоди не трескај зелени, не е исто англиски и шпански фудбал.Сереш за Zidane ама Zidane беше 3 години тренер на Real и 3 пати освои ЛШ.

Ова е најглупото нешто што сум го слушнал до сеа.

ЛШ: PSG и City.
Па ко немаше ВАР нормално че освојува сега кај се Реал?
Реал се враќа луѓе доста серете вака така. Како сака нека игра барса поубав фудбал нека освои лига шампиони па да ја фалиме БАРСА.
Можи да ми кажиш Реал од кога ја има тепано Барса последно? Или 5 примаја без меси
Дечко ел класико некад победува Реал некад победува Барса остај го тоа настрана, кажи ми ти што правиме Лига Шампиони со барса?
Братче последниве години не е некад реал некад барса него секад барса ги гази на ел класико, а нормално фан на Реал кога нема аргументи секогаш се спомнува ЛШ

Отсутен Бум Бум

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 245
 • Популарност: +9/-2
 • Nick на сервер: Neam
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #10 на: Јули 12, 2019, 08:32:52 am »
Ха-ха Јувентус и ПСЖ коа кје освојат Лига шампиони дами се јавиш, ниту сити неможе а ајах далеку е :)
Ливерпул реал финале или Барса Ливерпул.  :)
« Последно менување: Јули 12, 2019, 08:04:22 pm ®™ »
:-------------------------

Отсутен m1k

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 389
 • Популарност: +114/-7
 • To nije osmeh, to je grc !
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #11 на: Јули 14, 2019, 03:48:05 pm »
Проблемот со Pelle е што тогаш не постоеле офсајди и многу било полесно да се постигне гол.Не е се до головите постојат и други побитни работи пример освоени топки и копачки, ти можеш во една година 100 гола да дадеш во другите да се посереш.Треба да се вклопи со тимот да се прилагоди не трескај зелени, не е исто англиски и шпански фудбал.Сереш за Zidane ама Zidane беше 3 години тренер на Real и 3 пати освои ЛШ.

Ова е најглупото нешто што сум го слушнал до сеа.

ЛШ: PSG и City.
Па ко немаше ВАР нормално че освојува сега кај се Реал?
Реал се враќа луѓе доста серете вака така. Како сака нека игра барса поубав фудбал нека освои лига шампиони па да ја фалиме БАРСА.
Можи да ми кажиш Реал од кога ја има тепано Барса последно? Или 5 примаја без меси
Колку години имаш ? Очигледно 5 чим волку глупи коментари оставаш на темава.
Пушти си видео 2009 Chelsea - Barcelona полуфинале и гледај, очигледно вчера си се родил па не знаеш за криминалите правени на Barcelona.

« Последно менување: Јули 14, 2019, 03:52:51 pm m1k »
#GOONERFAN

Отсутен John Corleone

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1542
 • Популарност: +45/-3
 • Admin Menager
Одг: Дискусија - општо
« Одговори #12 на: Октомври 24, 2019, 11:42:29 pm »
Застарена тема.