Март 26, 2019, 09:39:21 pm

Автор Тема: Стара времена  (Прочитано 414 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен no name

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2074
 • Популарност: +141/-0
 • asf
Одг: Стара времена
« Одговори #15 на: Мај 15, 2018, 09:54:25 pm »
ti bev inv ovde :p
Tashard Pitts - CK


Отсутен Tiequan Cox

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 852
 • Популарност: +8/-7
Одг: Стара времена
« Одговори #16 на: Мај 15, 2018, 10:34:49 pm »
Поздрав Кикса како си ми , Слободан Шаренковски од Струмица тука ако се сеќаваш.
Пиши ФБ ако почнуваш пак со игра  :-*
Tiequan Cox

Отсутен Jasson Stalone

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 390
 • Популарност: +13/-0
 • GameMaster 2
Одг: Стара времена
« Одговори #17 на: Мај 15, 2018, 10:36:01 pm »
Уште играш?


YT channel: КЛИК

Отсутен Joseph Carfano

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1495
 • Популарност: +46/-0
 • Dreamworld Helper
Одг: Стара времена
« Одговори #18 на: Мај 15, 2018, 10:40:47 pm »


Отсутен Darrel Chamberlain'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 255
 • Популарност: +113/-1
 • Miševi osete moć tek onda kad nema mačora.
Одг: Стара времена
« Одговори #19 на: Мај 15, 2018, 11:50:21 pm »


'' Grudi su vam pune kompleksa, a glave prazne
Rđavom dušom ćete u sanduk - od toga nema veće
kazne ''

Отсутен Andrej Jankov

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 296
 • Популарност: +2/-0
 • JUMPMAN.
Одг: Стара времена
« Одговори #20 на: Мај 16, 2018, 01:10:19 am »
овој антонио илиевски коа беше лидер играв и јас.. кај кастор конор 5р грове и балас бев

МОЈА АФТОБИОГРАФИЈА
http://dw-game.info/forum/index.php?topic=23391.0

Отсутен Boss Ince

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 322
 • Популарност: +8/-0
Одг: Стара времена
« Одговори #21 на: Мај 16, 2018, 03:50:30 pm »
Кикса цивил си ти, седи мирен ;D
"In the United States, the Mafia makes witnesses disappear so they can't testify in court. In Colombia, Pablo Escobar made the whole court disappear."Steve Murphy

Отсутен Ryder_Wayne

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 85
 • Популарност: +0/-0
Одг: Стара времена
« Одговори #22 на: Мај 16, 2018, 04:10:13 pm »
од ане ја и ти и тоа во сф хахаха
[member=1407]Carl Woozie[/member]

Отсутен Shotshy

 • Support Administrator
 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 358
 • Популарност: +7/-4
 • Interconn Hosting Community
Одг: Стара времена
« Одговори #23 на: Мај 16, 2018, 10:45:04 pm »
Едно од подоброто време на дв.
Stewart Sanderson
ex. Jerry Morton

Ovlasteni ste so Admin level 1338 od administrator Nick_Bash
Ovlasteni ste so Admin level 1336 od administrator Hector_Grimsted
Ovlasteni ste so Admin level 8 od administrator Hector_Grimsted

[/c

Отсутен Herr Peter

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 393
 • Популарност: +11/-0
 • ex.GameMaster 2
Одг: Стара времена
« Одговори #24 на: Мај 17, 2018, 12:26:12 am »
Кај овие лидери РП учев :P ::)Отсутен Franklin Bonnuchi

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 766
 • Популарност: +12/-0
 • Виктор Ристовски
Одг: Стара времена
« Одговори #25 на: Мај 17, 2018, 01:04:42 am »
Хај кикса поздрав од лисата

Отсутен Joel Bergman

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1744
 • Популарност: +12/-3
 • ex.Earl Stevenson
Одг: Стара времена
« Одговори #26 на: Мај 17, 2018, 03:01:33 am »
Јаки времиња.