Автор Тема: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper  (Прочитано 359 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен ᴛʜᴇ ᴋɪɴɢ'

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 426
 • Репутација: 25
 • ʟᴏᴠᴇ ɪs ᴡᴀʀ!
Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« на: мај 14, 2018, 10:17:34 pm »

* Son Ripper фотографиран во El Corona од MS13 член.- about Son Ripper
Son Ripper ( 18.02.1999 ) роден во Los Santos.. во војната во 2001, Ripper ги губи и
двајцата родители и останува сам за него се згрижува државна установа. Ripper со своето
полнење на 18години го напушта домот за деца без родители и продолжува со животот сам.
Ripper се обидува до дојде до работа, но никако не успева да најде бидејки нема искуство
во ништо, па затоа Ripper се одлучува да премине на лошата страна на животот. Ripper
навлегува во добро познатата банда " la mara salvatrucha 13 ".

- abotut La Mara Salvatrucha 13 by Herr Peter
Mara Salvatrucha 13 или MS13 е мексиканска банда која ја има во целиот свет дури и во
San Andrea во градот Los Santos и селото Ангел Пине. Банда која се занимава со кражби,
убиства, насилства, дилање
, и многу други кој се не законски ее пркриена со легалната
работа како механичари во населбата El Corona која ја работата олтсајдери кој се на почеток
за навлегување во бандата и дознавање за сите не законски работи кој ги прават тие.
Поздрвот, тетоважите по телото, графитите во населбата El Corona и на многу други места
низ Los Santos, името на механичарскиот сервис, и поздравот им се друижи со знаците од MS13.


Цитат

* Character of Son Ripper.

* Son Ripper e 19 годишно момче од Los Santos.
* Son Ripper е 181cm висок и 78kg тежок.
* Son Ripper живее во El Corona.
* Son Ripper има тетоважи по целото тело со ознаки на ms13.
* Son Ripper е зависен од наркотични сретства.
Цитат
Галерија од LSRP+ у коментар, ROLEPLAY Активности / Акции со едит на порака!


IC карактер на Son Ripper.

Отсутен ᴛʜᴇ ᴋɪɴɢ'

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 426
 • Репутација: 25
 • ʟᴏᴠᴇ ɪs ᴡᴀʀ!
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #1 на: мај 14, 2018, 10:18:37 pm »
ROLEPLAY Aктивности / Акации
(( invite na 14.05.2018 ))

https://imgur.com/a/VbcT05H
* Son Ripper у el corona за прв пат. #1
https://imgur.com/a/gYRlmPT
* Son Ripper станува дел од mara salvatrucha 13. #2
https://imgur.com/a/ga5fDC0
* Son Ripper во разговор со водичот Mick. #3
https://imgur.com/a/onCgrLL
* Бандата mara salvatrucha 13 се собираат кај pizza stack. #4
https://imgur.com/a/QGGD6JZ
* Членовите на mara salvatrucha 13 пушат joint. #5
https://imgur.com/a/fpsNU5L
* Лажен jump in на член од ms13. #6
https://imgur.com/a/nqXrO2H
* Son Ripper се обидува да набави оружје. #7
https://imgur.com/a/jTy98KG
* Jacob му покажува на Ripper сто крие во гепекот. #8
« Последно менување: мај 17, 2018, 05:28:41 pm ᴛʜᴇ ᴋɪɴɢ' »

Отсутен ᴛʜᴏᴍᴀs ʙʀᴋɪᴄ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
 • Репутација: 3
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #2 на: мај 14, 2018, 10:20:37 pm »
nogu jako (sledam)

Отсутен [Platinum] Filip Turbo Boshkovski

 • DreamWorld Donator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1279
 • Репутација: 17
 • OPEL POWER!
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #3 на: мај 14, 2018, 10:24:42 pm »
Jako e


Отсутен Jake Forest

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 581
 • Репутација: 18
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #4 на: мај 14, 2018, 10:26:25 pm »
Браво сине те следам

Отсутен [Platinum] Don Jakimov

 • DreamWorld Donator
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 335
 • Репутација: 46
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #5 на: мај 14, 2018, 10:27:54 pm »
Cool !

Отсутен Jasson Xotter

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 132
 • Репутација: 5
 • mata, viola, controla
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #6 на: мај 14, 2018, 10:36:33 pm »
Очекувам повеќе од тебе :) Браво,свака ти част !

mara salvatrucha 13' el jefe.


Отсутен Will Aston

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 143
 • Репутација: 6
 • The streets raised me, I'm a ho bastard.
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #7 на: мај 14, 2018, 10:49:08 pm »
Идеме само јако!

Отсутен [Staff] Herr Peter

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 395
 • Репутација: 10
 • GameMaster 2
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #8 на: мај 14, 2018, 10:49:26 pm »
Супер е , имаш добар едит направено.. Очекувам повеќе РП актувности друго е супер и терај до целта..Отсутен kat

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1754
 • Репутација: 133
 • Vinnie Richardson
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #9 на: мај 14, 2018, 10:50:58 pm »

Отсутен ᴛʜᴇ ᴋɪɴɢ'

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 426
 • Репутација: 25
 • ʟᴏᴠᴇ ɪs ᴡᴀʀ!
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #10 на: мај 14, 2018, 11:03:26 pm »
фала на сите момци!

Отсутен [Staff] Andrew Wallace

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 96
 • Репутација: 2
 • XO
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #11 на: мај 14, 2018, 11:04:14 pm »
Бравос другарче.
(DW)GameMaster Andrew Wallace e na dolznost


Отсутен ᴛʜᴇ ᴋɪɴɢ'

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 426
 • Репутација: 25
 • ʟᴏᴠᴇ ɪs ᴡᴀʀ!
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #12 на: мај 14, 2018, 11:21:20 pm »
Бравос другарче.
фалаа другарче

Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #13 на: мај 14, 2018, 11:27:21 pm »
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен Gennaro Espatticcio™

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1322
 • Репутација: 35
 • Ради местење, многу се откажаа од сампов!
Одг: Mara Salvatrucha 13 - Son Ripper
« Одговори #14 на: мај 14, 2018, 11:28:15 pm »
Супер е , имаш добар едит направено.. Очекувам повеќе РП актувности друго е супер и терај до целта..
Ради местење, многу се откажаа од сампов!