Октомври 16, 2019, 12:00:08 pm

Автор Тема: [ОБИД ЗА ИЗМАМА] - Antonio Margharetti  (Прочитано 185 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Caci Sty

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 140
 • Популарност: +0/-2
 • DreamWorld Helper !
 • Nick на сервер: Caci_Sty
[ОБИД ЗА ИЗМАМА] - Antonio Margharetti
« на: Јуни 24, 2019, 08:58:14 pm »
Име и презиме на сервер: Caci Sty
Левел(незадолжително): 119
За што станува збор: Отидов народна, оставив авто на паркинг и гледам еден Antonio Margharetti ми нуди авто (Elegant), но за среќа видов навреме и немав кеш во мене. Овај играч може некој друг играч да измами.
Казнете го со најстрога КАЗНА.
Слика/видео: https://imgur.com/Qqcx1Sd
                     https://imgur.com/JJWwYu0   Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1471
 • Популарност: +170/-7
Одг: [ОБИД ЗА ИЗМАМА] - Antonio Margharetti
« Одговори #1 на: Јуни 25, 2019, 01:26:11 am »
казнет.