Автор Тема: Adelbert Gannet  (Прочитано 280 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Маc'Cross

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 301
 • Репутација: 1
 • FBI LEADER
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #30 на: мај 16, 2018, 12:27:34 pm »

Отсутен [Platinum] Andre.Wiggins

 • DreamWorld Donator
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 286
 • Репутација: 9
 • DreamWorld & The Best <3
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #31 на: мај 16, 2018, 12:31:08 pm »

Отсутен Tom Harrison

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 715
 • Репутација: 31
 • еx. Government of San Andreas leader.
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #32 на: мај 16, 2018, 12:36:17 pm »
Добро е.
Ex. Government of San Andreas leader.
6january - Government of San Andreas leader ( zamena )
24february - Government of San Andreas leader ( offical )
19may - ballas leader ( zamena )

Отсутен Michael Malanga

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 165
 • Репутација: 6
 • Умре братство останаа само кодошите!
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #33 на: мај 16, 2018, 12:49:15 pm »

Отсутен Adelbert Gannet

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Репутација: 5
 • COCI FROM FRANKFURT
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #34 на: мај 16, 2018, 11:01:33 pm »
falimenderit to all

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=4885.0
nur noch gucci bratan ich trag nur noch gucci komm in deine stadt mit.

Отсутен Adelbert Gannet

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Репутација: 5
 • COCI FROM FRANKFURT
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #35 на: мај 17, 2018, 01:43:35 am »

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=4885.0
nur noch gucci bratan ich trag nur noch gucci komm in deine stadt mit.

Отсутен Adelbert Gannet

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Репутација: 5
 • COCI FROM FRANKFURT
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #36 на: мај 17, 2018, 01:47:25 am »

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=4885.0
nur noch gucci bratan ich trag nur noch gucci komm in deine stadt mit.

Отсутен Adelbert Gannet

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Репутација: 5
 • COCI FROM FRANKFURT
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #37 на: мај 17, 2018, 01:49:15 am »

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=4885.0
nur noch gucci bratan ich trag nur noch gucci komm in deine stadt mit.

Отсутен Adelbert Gannet

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Репутација: 5
 • COCI FROM FRANKFURT
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #38 на: мај 17, 2018, 01:56:40 am »
СИТЕ СЛИКИ ОД РПАЊЕ ИНГЕЈМ СЕ ДОДАДЕНИ ВО ПРВИОТ КОМЕНТАР ОД ТЕМАТА.

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=4885.0
nur noch gucci bratan ich trag nur noch gucci komm in deine stadt mit.

Отсутен 𝘩𝘢𝘳𝘭𝘦𝘺 𝘵𝘩𝘰𝘳𝘱𝘦

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 391
 • Репутација: 6
 • Легија Фамилија
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #39 на: мај 17, 2018, 09:07:30 am »
Браво Цоци дојче

Отсутен [Staff] Salvatore_Balzaretti

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 64
 • Репутација: 0
 • 14 / 88
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #40 на: мај 17, 2018, 11:27:45 am »
Grdo ko tebe Coci


SKOPJE CASUALS

🔴⚫️🍺⚽️👟📢🥁😎

Отсутен Adelbert Gannet

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Репутација: 5
 • COCI FROM FRANKFURT
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #41 на: мај 18, 2018, 04:23:31 pm »

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=4885.0
nur noch gucci bratan ich trag nur noch gucci komm in deine stadt mit.

Отсутен Frank Abbandando

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 264
 • Репутација: 4
 • Пензија
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #42 на: мај 18, 2018, 04:28:26 pm »
Sex карактер ќе испадне.

Отсутен [Platinum] Phoenix

 • DreamWorld Donator
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 266
 • Репутација: 46
 • Доверба само во Filip Turbo, во друг НИКОЈ!
  • ♛ Click here and see the magic ♛
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #43 на: мај 18, 2018, 04:46:17 pm »

Гази ги ти нив за они да не те газат тебе @Phoenix
Љубоморне душе могу да го попуше!
Отсутен Adelbert Gannet

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Репутација: 5
 • COCI FROM FRANKFURT
Одг: Adelbert Gannet
« Одговори #44 на: мај 18, 2018, 07:18:00 pm »
Sex карактер ќе испадне.

Nema da ispadne , kje ispadne Los Santos Police Department Officer II !

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=4885.0
nur noch gucci bratan ich trag nur noch gucci komm in deine stadt mit.