Автор Тема: japan mafia yakuza - official theme  (Прочитано 1033 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Aleksandar Chronn

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 285
 • Репутација: 3
 • YAKUZA
japan mafia yakuza - official theme
« на: мај 13, 2018, 01:29:03 am »
Aleksandar Chronn


Darko LopovskiЛегална страна на Yakuza :
Yakuza е организација која што се занимава со потполно легален бизнис.
Таа има свое друштво наречено Тријада. Тие имаат своја теретана во која
што граѓаните можат да тренираат. Граѓаните им плаќаат членарина на
предводниците на теретаната и на тој начин добиваат мала финансиска
потпора која што е речиси неприметна во зависност од тоа колку многу
пари заработуваат од другите дејности со кој што се занимаваат. Тие
активно учествуваат на хуманитарни акции , во добротворни цели и
други хумани подвизи кој го избелуваат нивниот образ.

Нелегална страна :
На чело на Yakuza има старешина односно Kenichi Shinoda.
Тој е потпомогнат од своите синови Darko Lopovski и Yoshitaro Nakagawa. Нивната
главна цел освен теретаната која што го прикрива нивното вистинско лице е
различен вид на транспорти. Тие вршат првенствено транспорт на дрога. Под
дрога се подразбира хероин , кокаин и амфетамини кој што одат на црниот пазар
по доста висока цена. Вршат исто така и транспорт на луѓе , се занимаваат со
продавање на човечки органи на црниот пазар од кој што зимаат доста високи
финансиски средства. Нивна дејност е и проституцијата односно имаат набавено
проститутки кој вршат сексуални односи за одредена сума на пари , а потоа тие
пари во целост одат кон нивните газди. Вршат и транспорт на различни видови
на оружје. Транспортот се врши најчесто со камуфлирање односно во камуфлирани
камиони. Тие се исто така причинители на многу свирепи убиства ширум државата.
Yakuza е страв и трепет на црниот пазар , а една од причините и поради цврстите
врски кој што ги имаат со многу истакнати личности.Шема по која работи Yakuza :

« Последно менување: јуни 17, 2018, 12:37:01 pm Aleksandar Chronn »

Отсутен Darko_Lopovski

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 223
 • Репутација: 6
 • Yakuza.
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #1 на: мај 13, 2018, 01:33:22 am »
Super e

Отсутен Domenico Brucceleri

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 58
 • Репутација: 0
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #2 на: мај 13, 2018, 01:34:57 am »
гази.

Отсутен Billy Hope

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 157
 • Репутација: 6
 • Стариот џумбушлија.
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #3 на: мај 13, 2018, 01:35:24 am »
 Гром!


Отсутен franklin bonnuchi

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 675
 • Репутација: 11
 • роце ин да хаус £
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #4 на: мај 13, 2018, 01:36:57 am »
Опасен си бил сандаре


Отсутен Lalana Chatchawan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 436
 • Репутација: 25
 • here for help
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #5 на: мај 13, 2018, 01:43:24 am »
(Y) followin
When life knocks you down, stand the fuck up and say,
"You hit like a bitch"

NORTEÑOS
Заинтересирани за одлично role - play да се јават по ПМ.

Отсутен JohnDonnovan

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 369
 • Репутација: 16
 • GGMU
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #6 на: мај 13, 2018, 01:51:52 am »
Јех бе машиниии
RIP X

Отсутен Darko_Lopovski

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 223
 • Репутација: 6
 • Yakuza.
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #7 на: мај 13, 2018, 02:01:08 am »
1.Darko go vadi telefonot i cita poraka: https://imgur.com/33B5wdy
2.Ja gleda porakata,ja brishe i go vraka telefonot nazad vo dzebot: https://imgur.com/3U4PtHy
3.Zimanje paket so matrijali od vace: https://imgur.com/J9SOlH4
4.ja otvara vratata,go stava paketot vnatre ja zatvora vratata: https://imgur.com/cZfkXrS
5.go vadi paketot od vratata,go nosam vo rakata: https://imgur.com/lBxdhn1
6.toj gi ostava paketite vo fabrikata: https://imgur.com/qlLke8W
7.Odenje kaj mehanicarite i zborime za kolata: https://imgur.com/CNwXLRe
8.Kazhuvanje kakva kola na covekot,toj me vodi kaj kolata: https://imgur.com/eejHdxg
9.Odenje kaj kolata,taa e popravena: https://imgur.com/y6eB8SE
10.vadenje pari i mu gi predavam na covekot na popravkata: https://imgur.com/xhhFujx
11.Telefonski razgovor so Ryan Hefner: https://imgur.com/Y8M3OZT
12.Donasanje kolata vo vilata,sretnuvanje na Ryan: https://imgur.com/zCYbJqT
13.Dobivanje na parite nazad od Ryan: https://imgur.com/U1IBzB5
14.Zboruvanje na officerot: https://imgur.com/EGuhGU9
15.Objasnuvanje na officerot za celta na ubistvo na Aleksandar Chronn: https://imgur.com/fzTuU8H, https://imgur.com/KoreVt2, https://imgur.com/0U4d50g
16.Billy go vadi telefonot go slika officerot,za da go dademe na sud: https://imgur.com/0chYEaR

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #8 на: мај 13, 2018, 02:01:38 am »
супер.

Отсутен Struja!!

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 190
 • Репутација: 16
 • Умре братство останаа само кодошите!
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #9 на: мај 13, 2018, 02:38:32 am »
ГРОМ Е БЕ АЈДЕЕЕ ЧЕКАМЕ ДА ГРМИ

Отсутен Charlie Smarason 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1275
 • Репутација: 41
 • Tolku...Pozdrav.
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #10 на: мај 13, 2018, 02:42:14 am »
                  
BALLAS
TAXI
PAUSE

Отсутен Joseph Barbera

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1241
 • Репутација: 7
 • YasuO
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #11 на: мај 13, 2018, 03:15:13 am »
Gaziiiiii 4ronnnn

Отсутен Gianni Nicchi:]

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 562
 • Репутација: 21
 • Oel Amgine
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #12 на: мај 13, 2018, 03:50:13 am »

IC Name: Gustavo de Jesús Gaviria (Gianni Nicchi)
http://dw-game.info/forum/index.php?topic=6901

Отсутен Aleksandar Chronn

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 285
 • Репутација: 3
 • YAKUZA
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #13 на: мај 13, 2018, 04:33:33 am »
фала на сите  :D

Отсутен Nevidliv

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 246
 • Репутација: 2
Одг: japan mafia yakuza - official theme
« Одговори #14 на: мај 13, 2018, 07:58:10 am »
Добар си брату