Ноември 20, 2019, 09:01:56 am

Автор Тема: [ Обид за измама ] Jimmy_Walker  (Прочитано 213 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Collins

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 28
  • Популарност: +0/-0
  • Nick на сервер: Juan_Collins
[ Обид за измама ] Jimmy_Walker
« на: Мај 17, 2019, 12:41:00 pm »
Име и презиме на сервер(ваше): Devin_Nellson
Име и презиме на сервер(од играчот):  Jimmy_Walker
Левел: 5
За што станува збор: Сакаше наместо 18м да му нудам за 1.8м турисмо и ја му реков дека тоа е 1.8м и почна да лаже оди банкомат и после ваѓа 16м! Да се казне ! Он си мисле оти сум 5лвл ке ме измаме а ја играм од 2014.
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/A4xMXYO Наопомена: Сликите не се по ред.

Отсутен Tery Wilson

  • Co-Admin
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 1724
  • Популарност: +181/-8
Одг: [ Обид за измама ] Jimmy_Walker
« Одговори #1 на: Мај 17, 2019, 04:07:47 pm »
Казнет.