Февруари 25, 2020, 07:01:29 pm

Автор Тема: [Измама] - Jose_Donatello и Raphael_Caponne  (Прочитано 270 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Snolex

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 22
  • Популарност: +0/-0
[Измама] - Jose_Donatello и Raphael_Caponne
« на: Мај 12, 2019, 06:59:15 pm »
Име и презиме на сервер(ваше): Jayson_Corleone
Име и презиме на сервер(од играчот): Jose_Donatello и Raphael_Caponne
Левел: 14
За што станува збор: Се договоривме да правиме замена Сабре за Уранус и момчето ми вика нуди и ја му викам имаш ли слот он вика да, и ја му нудам и одбива и ми вика немам слот. Му викам неможе да имаш повеќе од две коли освен ако не си донирал.. И он вика епа ништо тогаш и му реков да викнам јас другар или ти ќе му нудиме на него.И он рече јас ќе викнам другар и отиде да го земе од болница и се догг се и ми вика нуди му него му нудам за 1$ и прифаќа и ми вика на мене за колку се договоривме и ја му викам за 1$ нели и он запали колата и си отиде имам слики се.Погледнете ѓи сликите подоле!
 - Сакам да биде максимално казнет затоа што од вакви играчи како него пропаѓа серверот и да ми биде вратено сабрето!
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/5JZJZ3H

Отсутен Tery Wilson

  • Co-Admin
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 1976
  • Популарност: +196/-11
Одг: [Измама] - Jose_Donatello и Raphael_Caponne
« Одговори #1 на: Мај 16, 2019, 11:28:57 am »
барај ме инг да ти го дадам автомобилот Jose_Donatello е казнет и му е одземен автомобилот.

СРЕДЕНО
« Последно менување: Мај 17, 2019, 12:41:28 am Tery Wilson »