Септември 16, 2019, 12:11:16 pm

Автор Тема: izmama- gerrito mattric  (Прочитано 442 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Ezequiel.Valladares17

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
 • Популарност: +0/-0
 • Љубоморне душе могу само кур да попуше!
izmama- gerrito mattric
« на: Април 28, 2019, 02:16:31 pm »
Име и презиме на сервер(ваше): Ezequiel Valladares
Име и презиме на сервер(од играчот): Gerrito Mattric
Левел: 69
За што станува збор: Значи работата беше да прајме замена НРГ за хантли викендица и 4.5м
И сеа он ми дава хантлито на друг ацц за да го продадам,а викендицата на овој 69 левел што сум езегуиел,и добро и договорт беше одма послем тоа да ми трансфер 4.5м а он не ми трансфер
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/jQeR0g7
 Само овие докази ги иам ама гм е сведок
« Последно менување: Април 28, 2019, 10:45:57 pm Ezequiel.Valladares17 »

Отсутен Bloper_Waterstb

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 43
 • Популарност: +1/-5
Одг: izmama- gerrito mattric
« Одговори #1 на: Април 28, 2019, 10:23:45 pm »
Доказ кај што му бараш 4м у договор?

Отсутен #KING

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 594
 • Популарност: +25/-4
 • ex.administrator
Одг: izmama- gerrito mattric
« Одговори #2 на: Април 28, 2019, 11:38:12 pm »
Значи мене ме викнава на помош и кажава дека ке правив замену бесва туја 2х лидери на лсг , значи ка мислу дека ми пишава сс доплату 4.5м и кажава ми да тп играча и ја ги тп , овј ми кажа да седу ама ја викам ај лидери су нема сигурно да мамив , ја мораше да се тпам зашто немаше др гм

I always tell the truth even when I lie

Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1205
 • Популарност: +159/-7
Одг: izmama- gerrito mattric
« Одговори #3 на: Мај 17, 2019, 12:42:52 am »
Прати ми некаков доказ од тоа што ти имам пишано пм

Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1205
 • Популарност: +159/-7
Одг: izmama- gerrito mattric
« Одговори #4 на: Мај 23, 2019, 02:20:53 pm »
Средено.