Септември 16, 2019, 12:46:26 pm

Автор Тема: Izmama Lucas Martinez  (Прочитано 260 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Ralph_Oldbord

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 638
 • Популарност: +4/-2
 • Gamemaster Level 1
 • Nick на сервер: Ralph Oldbord
Izmama Lucas Martinez
« на: Април 24, 2019, 09:43:08 pm »
Име и презиме на сервер(ваше):Jox_Xny(postavuvam za nego bidejki nema forum jas bev svedok)
Име и презиме на сервер(од играчот):Lucas Martinez(multi acc Jamie Bonanno dojde bidejki nemaa slotovi)
Левел:/
За што станува збор: Сакаа да се менуваат bullet za turizmo trebase da dava prv Jox_Xny Lucas dojde od drug acc posto nemaa slotovi i go prefrli bulletot na toj acc a od drugiot trebase da go prefrli turizmoto na Jox odkako go ponudi bulletot toj iskluci ruterot i ne dojde ig
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/DMgr9Qb

Донации од Скопје ПМ


Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1205
 • Популарност: +159/-7
Одг: Izmama Lucas Martinez
« Одговори #1 на: Април 30, 2019, 04:20:18 pm »
кога ке е играчот инг нека ме бара да му дадам turismo. казнет е Lucas i  одземен му е автомобил.