Септември 16, 2019, 12:10:28 pm

Автор Тема: [Измама]: Ricky_Williams  (Прочитано 349 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Brankec

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 395
 • Популарност: +11/-11
 • Diehard Loccie
 • Nick на сервер: Dylan Torreno
[Измама]: Ricky_Williams
« на: Април 08, 2019, 03:30:24 pm »
Име и презиме на сервер(ваше): Roderick_Dunbar
Име и презиме на сервер(од играчот): Ricky_Williams
Левел: 12
За што станува збор: Поставував огласи дека продавам премиер или заменувам за fcr/чопер со доплата и Ricky_Williams се јавува и се договараме да напрааме замена чопер за премиер и негова доплата од 2м. Отидовме dw банка тој зема пари јас му нудев премиер за 2м а он избега и не го нуди моторот. Сведок е Mattheus Finner и погледнете ги видеата. Се се вклопува. Сега ингаме го продава премиерот.
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/CrIh2OB - доказ дека моторот е уште негов
слика од /oglas како го продава премиерот - https://imgur.com/CeLCe1u
https://www.youtube.com/watch?v=38UeunXigjE - 1 video
https://www.youtube.com/watch?v=A4B57E_nPAs&feature=youtu.be - 2 video
Причина за 2 видеа оти fraps settings ми се заебани и ми се гасе на 2 минути па па се вклучува. Се има на доказите. Средете што побрзо.

Отсутен Gerrito Malchiny ;)

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 231
 • Популарност: +3/-12
 • Matej Krstevski
Одг: [Измама]: Ricky_Williams
« Одговори #1 на: Април 09, 2019, 03:31:46 pm »
Имаш ли слика од ид на премиер ?


Отсутен Gerrito Malchiny ;)

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 231
 • Популарност: +3/-12
 • Matej Krstevski
Одг: [Измама]: Ricky_Williams
« Одговори #2 на: Април 09, 2019, 05:26:47 pm »
средено