Септември 16, 2019, 12:33:34 pm

Автор Тема: [Поврзување со темата на Dario_Bozinovsky] Во врска со ,,Измама''  (Прочитано 402 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Mattheus Finner'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2005
 • Популарност: +120/-9
 • Не играм
Име и презиме на сервер(ваше): Mattheus Finner
Име и презиме на сервер(од играчот): Dario Bozinovsky
Левел: 25
За што станува збор:  Договорот. - https://imgur.com/a/LpdEAAK
Бизнисот е купен 16м. - https://imgur.com/r92Q03l
PCJ му е продаден за 1$. - https://imgur.com/nsHIyiS

Проблемот - https://imgur.com/U3nkQKY   (Не е мулти акаунт, на братучед ми го дадов да го игра, на него има само Uranus, а јас на Mattheus имав само мотор, така да ако сакав можев Uranusot да си го префрлам на мојот акаунт, имам договор со Ted да делиме парите после продавањето на бизнисот, иначе автоматски ме стави во DH кога влегов на acc, не бев известен за тоа.)

Исто така играчот Dario Bozinovsky има направено 2 измами до сега, може да видите во бордот, тава докажува оти сака само да дојде до пари иг и е играч за имот само, не мислам оти треба да му верувате.

И уште нешто, го прашав дали сака да му го вратам бизнисот за 16м, а тој мене моторот за 1$, не се согласи.
https://imgur.com/B3RMIMH

Проблемот - https://imgur.com/U3nkQKY   (Не е мулти акаунт, на братучед ми го дадов да го игра, на него има само Uranus, а јас на Mattheus имав само мотор, така да ако сакав можев Uranusot да си го префрлам на мојот акаунт, имам договор со Ted да делиме парите после продавањето на бизнисот, иначе автоматски ме стави во DH кога влегов на acc, не бев известен за тоа.)

ex
mrd leader x3, ballas, k7,vlada,lsmd x2, ms13 x2, swat.
+ gamemaster.
Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1205
 • Популарност: +159/-7
Одземена е мобиларата од твое име го чекам и него да дојде инг ке ви се врати се сто си е било ваше.

Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1205
 • Популарност: +159/-7
Средено е со тебе вратени ти се 16м и мотор.