Септември 16, 2019, 12:09:44 pm

Автор Тема: [Измама] George_Bash  (Прочитано 251 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен SS-Himmler

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 21
  • Популарност: +0/-0
[Измама] George_Bash
« на: Март 25, 2019, 12:42:55 am »
Име и презиме на сервер(ваше): Heinrich Himmler
Име и презиме на сервер(од играчот): George Bash
Левел: 26
За што станува збор: Измама - се договоривме да земам матс од него, му платив пола од сумата (80к) и тој прво ми даде помалку матс од колку што треба. После се договоривме ООЦ да му ги вратам матс а тој мене парите, и никому ништо а тој одма замина /q и јас изгубив 80к. Ај ве молам видете ги сликите и да ми се вратат парите.
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/vxblHmU

eве и слики од другар иг : https://imgur.com/a/yHRqbNE
« Последно менување: Март 25, 2019, 12:48:45 am SS-Himmler »

Отсутен Tery Wilson

  • Co-Admin
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 1205
  • Популарност: +159/-7
Одг: [Измама] George_Bash
« Одговори #1 на: Март 25, 2019, 06:49:53 pm »
Што се однесува со измами околу илегали си решавате иц не казнуваме ние и не враќаме.