Октомври 16, 2019, 11:13:16 am

Автор Тема: Прaвилo зa oтвaрaње нa темa.  (Прочитано 1812 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен BoKiii

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 410
 • Популарност: +38/-4
 • За вас сам Ајнштајн.
Прaвилo зa oтвaрaње нa темa.
« на: Март 05, 2019, 07:24:06 pm »

За пријавување на играч кој е зaтвoрен oд Админ отворете тема според ова правило

Ваш nickname (име презиме):
Име и презиме на играч кој крши правило:
Причина:
Доказ (Задолжително):

Насловот на темата мора да биде

Име_Презиме (нa игрaч) зaтвoрен oд Име_Презиме (нa aдмин)

Отсутен Bojana_Marcello

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 53
 • Популарност: +4/-1
 • Admin 1
Одг: Прaвилo зa oтвaрaње нa темa.
« Одговори #1 на: Април 22, 2019, 08:46:53 pm »

За пријавување на играч кој е зaтвoрен oд Админ отворете тема според ова правило

Ваш nickname (име презиме): Bojana Marcello
Име и презиме на играч кој крши правило: Enis_Troyess
Причина: /oglas
Доказ (Задолжително): https://imgur.com/a/LiXtReA

Насловот на темата мора да биде

Име_Презиме (нa игрaч) зaтвoрен oд Име_Презиме (нa aдмин)

Отсутен Bojana_Marcello

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 53
 • Популарност: +4/-1
 • Admin 1
Одг: Прaвилo зa oтвaрaње нa темa.
« Одговори #2 на: Април 23, 2019, 07:41:38 pm »

За пријавување на играч кој е зaтвoрен oд Админ отворете тема според ова правило

Ваш nickname (име презиме): Bojana_Marcello
Име и презиме на играч кој крши правило: Jeyson_Lewis
Причина: /oglas
Доказ (Задолжително): https://imgur.com/a/9TuBjLh

Насловот на темата мора да биде

Име_Презиме (нa игрaч) зaтвoрен oд Име_Презиме (нa aдмин)