Декември 13, 2019, 04:48:40 am

Автор Тема: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?  (Прочитано 1379 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен C O C I

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1327
 • Популарност: +43/-26
 • ja nisam bio krimos, bio sam gospodin.
 • Nick на сервер: Arnold Bontade
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #45 на: Декември 04, 2019, 11:21:41 pm »
16
winston blue
shaban u srce
samo gucci na mene
Belu skupog odela tu stavite mi sa ledom bocu skupog rosea rashladite me pred nebom.
Baci ruzu kad me spuštaju u raku neccu suzu baci kosku svom ortaku sakrij tugu isprazni pljosku u meraku.

Отсутен Kenneth Bridges

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 971
 • Популарност: +73/-8
 • ex. gamemaster level 1.
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #46 на: Декември 05, 2019, 01:01:32 am »
16, за 2 месеца 17.
не пушам цигари.
хип хоп, рап
класика,фармарке,најк,блуза,маица.
Too many thoughts on my mind I can't sleep at night, so I just keep writing,I don't need no help I don't need opinions so! 🔥

Kenneth Bridges - active

my thread - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=64378.0
official thread bloods / 68 - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=64337.0

Отсутен Anthony Esposito

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 118
 • Популарност: +0/-0
 • laugh with many , dont trust any - 2Pac
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #47 на: Декември 05, 2019, 02:58:47 am »
Old school rap, подобра музика нема!
Eazy E , 2Pac , Biggie , Dre , Nate Dogg , Snoop itd itd

Отсутен CoLLmo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
 • Популарност: +1/-0
 • Nick на сервер: Nick_Name
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #48 на: Декември 05, 2019, 04:41:17 am »
15
ne pusam
mesano slusham rok,metal,rap,hiphop,srpsko
Farmerki,nekoja majcka ili bluza zavisi od vremeto,patiki converse kako i sekojpat i planiram da si kupam takvi majcki od bendovi ;D

Присутен Sgt. Bernachon

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 82
 • Популарност: +1/-0
 • Hug a police officer. It's the law
 • Nick на сервер: Michael Bernachon
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #49 на: Декември 05, 2019, 11:01:42 am »
19 yo near твенти
Рап трап
од кока трнат нозе
не пушам циГареТи
Иден Џандар

$$ Michael Bernachon $$

Police Officer Michael Bernachon

Integrity
Courage
Honor

Присутен Gabriel Virerra

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 225
 • Популарност: +7/-3
 • 🇹​🇷​🇦​🇯​🇰​🇴​🇼​🇿
 • Nick на сервер: Gabriel_Virerra
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #50 на: Декември 05, 2019, 11:14:40 am »
17 god, slusham se, stil mi beshe skinhead ( kelava glava, navivacka maica/duks, spidfaerka, martinki)
pusam 5 god lucky strike malo kafeno. Labavo sega pojceto obicen stil radi rabota

Отсутен marvin zecharcing™

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 449
 • Популарност: +35/-7
 • Не носам злато ама блескам мм.
 • Nick на сервер: Marvin_Zecharcing
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #51 на: Декември 05, 2019, 11:40:36 am »
Години: 18 и пол години
Музика: Сеедно ми е за музиката. Најчесто нешто рап.
Цигари: ЛД розе пушев ама сега лилаво
Стил на облекување: Дукс и фармерки било црни или класични
ex.Gamemaster 2
Crooks davajgaz

Hahh gayyy
Koj kje rece da teebam kje mu bide vrateno so poloso hehe

Отсутен Morning Star For You

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 213
 • Популарност: +3/-5
 • My life is my poetry,my love making is my legacy.
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #52 на: Декември 05, 2019, 02:36:26 pm »
Колку од вас се 18+?
Дали има од помлада генерација, рокери/металци
Како се облекувате
И ако пушите, шо цигари пушите?
За мене: 19, во мај 20
Метал, рок, алтернативно.
Сеедно, метал маица, обична маица, панталони со синџирче, фармерки
ЛД Плаво- Еве 2 години скоро( си барам други ама тешко дека ќе најдам )
17 години,слушам метал и рок.Пушам 3 години цигари,rothmans.Секогаш сум во црно,носам еџи маици,еџи дуксери и црни фармерки.

Отсутен Morning Star For You

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 213
 • Популарност: +3/-5
 • My life is my poetry,my love making is my legacy.
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #53 на: Декември 05, 2019, 02:42:48 pm »
2 април 18 пунам , пушам година ипол и строго вест меко , музика слушам гранџ рок , хеви метал , треш метал , ну метал, покрај друштво почна и техно ама слушам старо техно, облачање тренерки строго може и фармерки некад маица со ознака на бенд или обична сеедно , и порака до тие шо почнате да се расправате да идете да се рокнете остајте една тема да се дискутира мозоко извеан да ви га ебам.
Ne ebi ti mnogu, tuku citaj drugar ti sto pise gore.
Ako nego mu se svigja rok / metal site toa treba da slusat? A tie sto slusale rap bile degeni i glavna cel mu bila u zivotot da probat trava, LMAO!
Se prasuvam kolku IQ imate so vakvi komentari?
Има погоре коментар, дека металците се сатанисти? И сеа шо прајме со стереотипиве?
Не размислувајте толку ограничено, само еден до два жанри на метал се сатанистички. Другите 95% НЕМА НИ ВРСКА со Сатанизам. Јас не мразам ни народњаци, ни рапери, ни трапери не знам ни шо друго, оти го ПОЧИТУВАМ ВАШЕТО МИСЛЕЊЕ И ВАШИОТ СТАВ. Ако си слушате, шо ви одговара, слушајте си, само без стереотипи и осудување ве молам, ни од едната ни од другата страна.

Отсутен Delfino Sacco

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 299
 • Популарност: +3/-0
 • Сам свој газда
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #54 на: Декември 05, 2019, 03:26:00 pm »

Old school rap, подобра музика нема , и нешто ново ако ми се свиѓа
Winston blue - пушам веќ 3 години
Still нешто casual

Отсутен Warren Griffin

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 225
 • Популарност: +4/-0
 • Nick на сервер: Heinrich Boere
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #55 на: Декември 05, 2019, 11:51:57 pm »
16 години
Трап најчесто FOX surreal mili
Still зависи за каде
« Последно менување: Декември 06, 2019, 12:05:22 am Warren Griffin »

- ne mogu da spavam udarila me slava
- Идол сам младим људима који желе све и одмах

Отсутен carlouu

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 73
 • Популарност: +2/-0
 • da pominam da te zeam ili da zeam da te pominam ?
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #56 на: Декември 06, 2019, 12:04:09 am »
HAHAHAHH MARVIN 18 GODINI HAHAHAHAHAHAH 14 MAX E KOJ LAZES TI BE KLOSARCE

iance 17
ne pusam
ne pijam kokain
ne pijam marihuana
niso takvo ne pijam
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен bokisha

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
 • Популарност: +0/-0
 • bokisha1v9
 • Nick на сервер: Avondre Young
Одг: Колку од вас се 18+? Музика,стил,цигари?
« Одговори #57 на: Декември 06, 2019, 05:03:38 am »
16 годиини.
Тешки гас песни ко фокс,мали српски траперчиња клинац вие ние а ако ептен ме пукне гас на џала брат вртам,а и рокам понекад blueface tayk и слични срања.
Патики претежно фурам nike 90/af-1 коа сум си кежуал треша некоја а за у школо за излагање фармерчиња и некој дукс зависи од времето.Ама претешко sports wear adiGAS/nike можда и champion.Претежно црна боја.
Не пушам пошо се занимавам со фудбал на полупрофесионално ниво.А и никогаш не ме влечело.