Автор Тема: Cartel de Juárez  (Прочитано 2629 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #30 на: мај 09, 2018, 07:00:00 pm »
Безбедно пренесување кон мотел.

Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #31 на: мај 09, 2018, 07:00:50 pm »
Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #32 на: мај 09, 2018, 08:04:55 pm »
Server Leader Manager

Отсутен Gennaro Espatticcio™

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1324
 • Репутација: 35
 • Ради местење, многу се откажаа од сампов!
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #33 на: мај 09, 2018, 08:10:34 pm »
Слаби сте бе ...
Ради местење, многу се откажаа од сампов!Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #34 на: мај 09, 2018, 08:11:06 pm »
Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #35 на: мај 09, 2018, 08:17:08 pm »
Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #36 на: мај 09, 2018, 08:20:39 pm »
Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #37 на: мај 09, 2018, 08:20:49 pm »
« Последно менување: мај 09, 2018, 11:47:18 pm Diper Rodrigez »
Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #38 на: мај 09, 2018, 08:20:57 pm »
« Последно менување: мај 09, 2018, 11:52:20 pm Diper Rodrigez »
Server Leader Manager

Отсутен adolf hitler' 卍

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2053
 • Репутација: 29
 • HITLER DALI SE SLUSAME
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #39 на: мај 09, 2018, 08:24:29 pm »
rez

Civil Menager

Отсутен Filip_123

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
 • Репутација: 0
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #40 на: мај 09, 2018, 08:43:45 pm »
JAMES SWOTJames Swot poteknuva od Kolumbija. Roden e 1995 godina koga imal 5 godini tatko mu zaginal vo teska sobrakjajna nesrekja, a toj ostanal so majaka mu podocna koga napolnil 12 godini negovata majka pocinala od rak. Ostanal da zivee so baba mu koga napolnil 19 godini se preseluva vo Los Santos kaj sto steknuva novi prijateli i stanuva del od bandata.« Последно менување: мај 10, 2018, 07:43:32 pm Filip_123 »

Отсутен Tommy Penocchio

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 543
 • Репутација: 20
 • Ballas/GSF/TAXI/GSF/LSG Leader
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #41 на: мај 09, 2018, 08:44:42 pm »
@Diper Rodrigez  што чекаш? /makeleader на дечкото што ја поставил темата.

Отсутен Lalana Chatchawan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 436
 • Репутација: 25
 • here for help
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #42 на: мај 09, 2018, 08:47:47 pm »
@Diper Rodrigez  што чекаш? /makeleader на дечкото што ја поставил темата.

gm ;D
When life knocks you down, stand the fuck up and say,
"You hit like a bitch"

NORTEÑOS
Заинтересирани за одлично role - play да се јават по ПМ.

Отсутен [Staff] William Dasse

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 150
 • Репутација: 2
 • Logic Fan
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #43 на: мај 09, 2018, 08:50:21 pm »
Неочекувано  ;) Само јако.


William_Dasse
GameMaster
Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juárez
« Одговори #44 на: мај 09, 2018, 08:54:06 pm »
Неочекувано  ;) Само јако.

Te ocekuvam moja desna raka.
Server Leader Manager