Автор Тема: Cartel de Juárez  (Прочитано 2630 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Cartel de Juárez
« на: мај 08, 2018, 11:00:29 pm »


ВТОРА ВО СЕРИЈА: Juarez Cartel е една од најтешките тежини меѓу мексиканските картели за наркотици кои заработуваат милијарди долари во добивката, додека тие се движат од хероин, кокаин, метамфетамин и марихуана во земји кои се гладни со дрога, како што се САД. Криминалот, смртта и руинираниот живот живеат заедно со овие дроги на различни места како што се New York City, West Virginia, Albuquerque and Española.

Смртта на Juarez Cartel е значително претерана. Всушност, тој е жив и здрав и прави бизнис во подем.

Картелскиот шеф,  Vicente Carrillo Fuentes и двајца негови врвни соработници се затворени, но тоа не е ништо повеќе од непријатности, бидејќи има стотици членови на картелите кои работат надвор од северниот пограничен град и низ мексиканската држава Chihuahua - и постигнувајќи во САД.The Juárez Cartel (Spanish: Cártel de Juárez), исто така познат како Vicente Carrillo Fuentes Organization е основана околу 1970-тите. Кога лидерот Pablo Acosta Villarreal беше убиен во април 1987 година за време на прекуграничната рација од страна на хеликоптери на мексиканската Федерална полиција во селото Rio Grande village of Santa Elena, Chihuahua, Rafael Aguilar Guajardo зазеде место како лидер на картелот.

Раководството на картелите беше предадено од Aguilar Guajardo до Amado Carrillo Fuentes во 1993 година под покровителство на неговиот вујко, Ernesto Fonseca Carrillo. Amado ги донесе своите браќа и подоцна неговиот син во бизнисот. По смртта на Amado во 1997 година, по компликациите од пластичната хирургија, во текот на контролата врз картелот избувна кратка тешка борба, а братот на Amado, Vicente Carrillo Fuentes, стана лидер по победата над браќата Muñoz Talavera.


Цитат

Подкупот на стражарите за пристигнувањето во SA..

...San Andreas
Издигнувањето на Картел организацијата придонесе до врвни промени во внатрешноста и надворешноста.
Нај истакнатите членови на Картелот кој нај многу се здобија со репутација и популарност низ Шпанските градови добија врвна
понуда која беше не одбивна за тој екипаж. Новата ера која ќе биде презентирана во San Andreas од страна на Cartel de Juarez.
Беше отворената и не одбивната понуда од Картелот.
2017 година... Картелите помеѓу Juarez & Sinaloa склопија привремено мировно партнерство во САД. Со оваа сојужништво Sinaloa
доби дел од јужното крајбрежје на САД, додека Juarez источниот дел на (San Andreas).
Престижот во San Andreas помеѓу членовите на Картелот и ново лидерството на Картелот беше мигрирање, но исто така овде беа вклучени и крајбрежните стражари кој беа подмитени од страна на Cartel de Juarez. 
« Последно менување: мај 09, 2018, 06:55:17 pm Diper Rodrigez »
Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #1 на: мај 08, 2018, 11:00:40 pm »


The Flaco Towers е основана од страна на Мексиканската инвестициска организација во 1996 година, поради конфликтот околу ѕидот во 2016 година од Donald Trump, изградбата е запрена бидејќи Trump ги санкционираше мексиканските високи организации, но на крајот од 2017 година Trump ги намали санкциите некои од мексиканските компании кои помогнаа и инвестираа во зградата на граничниот ѕид на Мексико, "The Flaco Towers" ги обнови градежните работи во 2018 година и сега нуди работа на граѓанинот San Andreas. За да видите повеќе за прогресот на Flaco Towers, ве молиме посетете ја нашата веб-страница.

Како да се поврзеш, Ако сакате да се јавите во менаџерскиот тим на конструкциите на кулите на Flaco, ве молиме следете ги дадените упатства.

Официјалн број (070211262 - Frank )
Официјалн E-mail (PM FORUM)((The Flaco Towers е измислена компанија засадена во играта за да им даде на играчите можност да се приклучат на картелот Juarez и да си играат со нас, имаме различни начини да шверцуваме работници во Сан Андреас и да ги направиме реални во играњето работни места за да заработиме пари за живеење, нашиот план е да создадеме заедница и да ја направиме играта поинтересна за оние кои нè следат и си играат со нас.))
« Последно менување: мај 14, 2018, 06:05:56 pm Diper Rodrigez »
Server Leader Manager

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #2 на: мај 08, 2018, 11:00:49 pm »
..
« Последно менување: мај 10, 2018, 06:53:08 pm Diper Rodrigez »
Server Leader Manager

Отсутен diesolo

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1435
 • Репутација: 12
 • tyrone bennett aka dmer
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #3 на: мај 08, 2018, 11:02:26 pm »Tyrone 'Arturo' Bennett 20 годишно момче кое потекнува од El Salvador. Како мал Arturo бил
немирно и непослушно дете кое правело глупости на улица и училиште. Тој на 13 годишна
воздраст се сплеткува во едно друштво кое било јако за тоа време во El Salvador. Почнува
да пуши џоинти , шмрка кокаин.. По неколку месеци бега и од својот дом каде по неколку
години ги заборава своите родители. Додека тие седеле некоја ноќ во некое сокаче , некој
ги накодошил на полицијата дека прават белји , пушат џоинти и други работи. Кога стасала
полицијата цело друштво почнало да бега некој биле фатени но Arturo успеал да избега од
полицијата. По неколку дена криење по куќите Arturo решава да се пресели во Лос Сантос.
За пат кон Лос Сантос тој се качува во еден камион кој пренесувал овошје кон Сан Андреас.
Кога стасал во Сан Андреас , Лос Сантос се сместил во населбата Gleen Park. Населбата
претежно содржела мексиканско население. Arturo запознал доста пријатели во рок од 2
години.Во населбата имало некој генг во кој Arturo станува инсајдер на 17години , тој
живеел со неколку пријатели од генгот во мала куќа во населбата.
« Последно менување: мај 09, 2018, 11:44:59 pm Tyrone Bennett »

Отсутен diesolo

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1435
 • Репутација: 12
 • tyrone bennett aka dmer
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #4 на: мај 08, 2018, 11:03:01 pm »
rez

Отсутен [Staff] Diper Rodrigez

 • Leader Manager
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 136
 • Репутација: 28
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #5 на: мај 08, 2018, 11:04:00 pm »
Roberto,Frank присигнување во San Andreas.


« Последно менување: мај 09, 2018, 06:56:50 pm Diper Rodrigez »
Server Leader Manager

Отсутен adolf hitler' 卍

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2053
 • Репутација: 29
 • HITLER DALI SE SLUSAME
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #6 на: мај 08, 2018, 11:04:32 pm »


« Последно менување: мај 09, 2018, 11:37:12 am Jamie Woon' »

Civil Menager

Отсутен mesidona

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
 • Репутација: 0
 • Cuernos Del Diablo
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #7 на: мај 08, 2018, 11:07:18 pm »
 GASTTOZZ DIABLO PARKERR[

Diablo Parkerr e roden vo kolumbija 1999 toj kako mal mnogo pravel problemi po skolo od kaj sto e izbrkan zivotot go pominal vo Juarez.
Na negovite 16 godini izvrsil ubistvo nad negoviot sef kaj sto, Bil praten vo zatvor vo Los Santos. Toj tamu zapoznam mnogu jaki ludje edni od niv bile Slim Woon Jose Russel Perez i Svaba site tie mu bile idoli nekoj od niv se ubieni no Gasttozz ne se otkazuvase i prodolzi so zivotot kako kriminalec....
« Последно менување: мај 10, 2018, 03:43:33 pm mesidona »

Отсутен joнnnιe roυх`

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
 • Репутација: 0
 • • JR •
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #8 на: мај 08, 2018, 11:08:11 pm »

- Roux е роден во Montrello , Mexico, во 1990 година.
Тој живеел во Montrello во една распадната куќа.
Неговите родители го оставиле и заминале некаде.
До своите 13 години тој бил во Montrello.
Потоа со помош од страната на Jose, тој се преселил во Лос Сантос.
Тој се запознал со Woon и Slim, тие му помогнале на Roux со престој, итн.
Тој стекнал многу пријатели во Лос Сантос.
Roux почнал да користи илегални работи како што се joint, drugs итн.
Тој сега живее во една мала куќа кај глеен парк.
« Последно менување: мај 10, 2018, 02:02:59 pm joнnnιe roυх` »
• JR •

Отсутен adolf hitler' 卍

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2053
 • Репутација: 29
 • HITLER DALI SE SLUSAME
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #9 на: мај 08, 2018, 11:08:49 pm »
rez x2

Civil Menager

Отсутен Carlos Lehder

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 9
 • Репутација: 0
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #10 на: мај 08, 2018, 11:10:48 pm »

CARLOS LEHDER


Carlos Lehder poteknuva od Kolumbija toj kako mal na 15 godini ubil covek,negovite roditeli go napustile i se preselile vo Los Santos toj od 15 godini do 18 bil vo popraven dom potoa toj koga izleguva od popraven dom se preseluva vo Los Santos i tamu vleguva vo drustvo so Bandata Cartel de Juarez.


« Последно менување: мај 10, 2018, 07:09:06 pm Carlos Lehder »

Отсутен Frank Abbandando

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 484
 • Репутација: 6
 • Пензија
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #11 на: мај 08, 2018, 11:13:01 pm »


Frank Jose Abbandando Perez - човек на возраст од 31 година, роден во Acapulco, Mexico. Имал неколку селидби низ Mexico поради неговиот татко. Татко му бил обичен нечесник, преварант. Frank го наследил целиот негов карактер, но малку посовремен. Frank почнува да се занимава со обични „чистења“, соработки и зделки уште од дваесетата година. Развил доста важни контакти и научил многу работи од картелите низ кои се вртел. Се задржил во картелот La Barredora, Acapulco каде што стекнал големо искуство и бил многу близок со „босот“. Frank бил испраќан во САД на разни поголеми задачи. Применил методи на шверц на дрога со приватни авиони и увоз-извоз на ориз и памук.
Frank ја продолжува својата работа во Los Santos како еден од босовите на Juarez картелот, инаку соработник на La Barredora. Ја започнува работата сигурно, гледа да го изработи секој чекор паметно.
Инаку Frank е љубител на злато и е голем верник, го следи православието. Повлечен тип, не сака многу да зборува, се што ќе каже сака да изгледа мудро и примамливо. Ја сака жената и ја почитува, не дозволува насилство и навреди како во секојдневното општество. Живее за почит и престиж, парите се втор степен на барања.
« Последно менување: мај 10, 2018, 01:58:55 am Frank Abbandando »
Official website: http://ldp.org.sa

Отсутен Tommy Penocchio

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 543
 • Репутација: 20
 • Ballas/GSF/TAXI/GSF/LSG Leader
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #12 на: мај 08, 2018, 11:18:47 pm »
Rez

Отсутен Jack.Bryan

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 827
 • Репутација: 19
 • ex MRD leader x2
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #13 на: мај 08, 2018, 11:34:26 pm »
Ako smeta izbrisi kom inaku imeto se dobiva po imeto na gradot, Cartel De Los Santos, pmk taka go rpashe pravilno

Отсутен dimitrovwz

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 129
 • Репутација: 3
 • Lewrence D'ntico
Одг: Cartel de Juarez (ne kom clenovi prvo)
« Одговори #14 на: мај 09, 2018, 11:50:46 am »
« Последно менување: мај 09, 2018, 12:26:48 pm scrim' »

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.