Автор Тема: Идеии и предлози update v9  (Прочитано 1273 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Харлеј

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 400
 • Репутација: 6
 • Легија Фамилија
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #90 на: мај 17, 2018, 12:06:32 am »
Да се напрае нешто како ИРЦ што е, само да може одредена група да си напрае, како ООЦ чет, јако би било :)

Отсутен Deshawn'Brooks`

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 192
 • Репутација: 2
 • Nigga East Side
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #91 на: мај 17, 2018, 11:53:44 am »
Да се додаде RadioBox кој ке се купува во Тоол Шоп исто како сега , да се става на земња и например да се пише /radiobox да ти се отвори табела да си ставиш линк од песната и кој се во твоја околина да можат да ја слушаат песната која ти си ја пуштил од радиото например одиш во ГСФ и неколку луѓе си ставиле Radio Box и си слушаат тука си рпаат , поинтересно ке биде и поголемо рп

OOC Nick :Deshawn Brooks
IC Nick :Desh'
Simulation :School Yard Crips
Location:Ganton

Присутен Tyrone Bennett

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 502
 • Репутација: 4
 • James Quartz
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #92 на: мај 17, 2018, 12:24:23 pm »
Дај стајте на нешто да се гаси тоа слееп систем жими таквото е ајде .

Отсутен Cesar645

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 19
 • Репутација: 0
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #93 на: мај 17, 2018, 08:11:08 pm »
Ставете ценовник глупо е вака кој колку сака и многу одат колите крос 15-16м мсм многу е да се намалат цените на колите моторите се на се да бидат до 15м колите

Отсутен Tom Harrison

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 760
 • Репутација: 31
 • еx. Government of San Andreas leader.
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #94 на: мај 18, 2018, 08:27:52 am »
Во врска со мебелот за куќата.
Од како ќе влеземе на сервер, и ако имаме куќа(се мисли после упдејтот) да си одбереме 1 птихладен инт за ставање мебел, кој ќе биде празен. После тоа си местиме објекти внатре. Ако куќата се стави на бај, пак да се испразни инт, ама да биде празен. И цените за објекти да се НИСКИ  ;D @Makedonce_


Ex. Government of San Andreas leader.
6january - 10january - Government of San Andreas leader ( zamena )
24february - 6may - Government of San Andreas leader ( offical )
19may - ballas leader ( zamena )

Отсутен Hugh Johnson

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
 • Репутација: 0
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #95 на: мај 18, 2018, 01:55:01 pm »
предобро жими куров

Отсутен [Staff] Leonardo Thompson

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 135
 • Репутација: 0
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #96 на: мај 18, 2018, 07:38:28 pm »
1.Да се додаде команда /б да се исклучува во /serverchatof
2. Да се додае организација механичар да има инвите пошто вака слабо ти прифаќаат  повици
3. Да се направи нешто да има помалце спам со /помош репорт туку администрацијата да имаат
команда да гледаат прашања на играчи што ги интересира слично на /askq
4. Да се додаде салон за автомобили кај сшто ќе може да се купуваат автомобили  што се нетуне обични и да бидат ефтини
5. Да се среди кога е /слееп да се средад багувите што можат да се одбугнуваат  и да има црн екран на /слееп кога спиеш и да неможеш во иц чет ништо да пишуваш
6. Во глен парк да се додаде игралиште
7. Кога некој играч сака да продаде дрога пишува /продај и му искача  конзола што сака да продаде
матс дрога семе итн и писува /продај дрога и количина на пари која што му ја нуди
8. На спавн место повеќе од 15 минути да ги кикнува на сервер да не сметаат на тие што влегуваат
9. Да се додаде покер во казино да може да се игра
10. Казните на нон рп дм да се зголемат дупло повеќе
11.  Да се направи скрипта која што ќе може да се слуша музика на секакво радио кога ќе купиш
исто така и во двор


Ќе се едитира

Отсутен James Clarson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 56
 • Репутација: 9
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #97 на: мај 19, 2018, 08:40:49 am »
ИДЕЈА 1 Кираџија
Јас помое имам една идеја за куќите да можиш да даваш клуч од куќата а тоа можеш да го купеш тој клуч од тоол шхоп да се направи таква скрипта и да можиш тој резервен клуч да го даваш на кираџиа да можи кираџијата да си ја отклчува само и заклучува куќата а ти ќе имаш резервен клуч и документ од куќата а тој само клуч со клучот само да можи отклучикуќа и заклучикуќа а тоа за давање клуч да можи со /дајкуќаклуч за кирија тоа и тој да си плаќа сметки оти тој седи во куќата а не ти.

ИДЕЈА 2 Грабење Куќа
Епа да се додади една команда за грабење куќа кога ќе влезиш во куќата да можиш да влегуваш доколку е отклучена а доколку е заклучена да не можиш да влезиш , и за да влезиш во куќата че мора да си купиш маска и треба да пишиш /маскон за да ја ставиш а за да ја извадиш /маскофф и тоа може исто така да се купи од тоол шхоп за грабење внатре да можиш да украдиш шо има телевизор облека пари доколку има оставено , и да се направи без маска да не можи да се влегува.

ИДЕЈА 3 Камера
Епа ова е 3та идеја што имам замислено и мислам да се додади камери и сам да си ја едитираш надвор во куќата да се намали фонтот на камерата бидејќи на самп сцената е преголема некако пробајте , и камерата ќе служи за да не се ограбуваат куќата и камерите доколку забележат крадец со маска во близина на куќата да го фати камерата , и да ги извести мвр членовите
*INFO: Vo blizina na kukja broj 294 e zabelezan clen na 1 - 2 metri so maska odete proverete
и кога ќе го фати мвр членот да се искрипта некоја скрипта не потребно нешто за дх бидејќи тој што ограбувал мвр таму да го аррест на пример со посебна команда /аррестграбежник ид и ид од келијата

Отсутен Hugo Lopez

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 38
 • Репутација: 1
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #98 на: мај 19, 2018, 10:05:23 pm »
Да се направи систем КРЕДИТ
така што секој играч со +10левел и си инвајт во организација да може да подигнеш кредит од вредност на 2/3м и тој кредит ќе мора да го отплаќаш со секој payday ќе ти се одзимаат по 100к и доколку немаш пари ќе одиш во минус исто така и да може наеднаш да го платиш кредитот.. доколку доцниш со плаќање на кредитот да ти се одзимаат дополнителни 10к...

DW ТУЖИБАБА

Отсутен Diego Bonuccci

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 30
 • Репутација: 0
 • TAXI COMPANY LS EXPRESS
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #99 на: мај 19, 2018, 10:23:31 pm »

1.Да се стави на пример во твојата кукја друг никој да не парќира.
2.Да има кога ке пишат ДОЦ /самица да може пак кауција да се плакја.
3.Да има сам да си создадеш фирма на пример сам да си возеш такси,камиони.
4.Сите да можат да ограбуват бизниси и ливили ама само тие над 18лвл.
5.Да има на пример влезеш во СФ ЛВ ЛС да има рампи на патерините и да има некој тамо стразар и да ти бара твоја документација а ако имас вл или убиство да ги извести вите мвр дека тој и тој на таа и таа патерина има Убиства сите мвр упатете се.
6.Да се додаде организација Механичар
7.Да можеш да даваш клуч од куќа на другар.


Отсутен Franchesko_Totti

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
 • Репутација: 0
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #100 на: мај 21, 2018, 04:46:15 pm »
Да има клуч од твоја куќа да можеш да му дадеш на друг играч и да има клуч за сефот ке бие супер

Отсутен Dolce Villa

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
 • Репутација: 0
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #101 на: мај 22, 2018, 10:09:35 am »
1. Да се направи бох (BOX) со кој ке можат само банди да пуштаат музика првин мора /postavibox па /box и да има систем пушти музика намали тон појачај тон и исклучи музика да може да се става линк од песна мп3 и ако сакаш да го тргнеш боксот /trgnibox откако ке пуштат музика музиката да се слуша 20-30 метра од кај што стои бохот доколку се одалечат од тие 20-30 метри музиката да неможат да ја слушаат кога пак ке се доближат да можат многу е јако за рп ова журки натаму наваму.
« Последно менување: мај 22, 2018, 12:45:12 pm Dolce Villa »

Отсутен Tommy Johnson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
 • Репутација: 0
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #102 на: мај 22, 2018, 10:54:13 am »
Да се направи систем КРЕДИТ
така што секој играч со +10левел и си инвајт во организација да може да подигнеш кредит од вредност на 2/3м и тој кредит ќе мора да го отплаќаш со секој payday ќе ти се одзимаат по 100к и доколку немаш пари ќе одиш во минус исто така и да може наеднаш да го платиш кредитот.. доколку доцниш со плаќање на кредитот да ти се одзимаат дополнителни 10к...
Правам мулти,го кревам 10лвл и земам кредит,правам трансфер и тоа е тоа...
ШАНСА НЕМА!

Отсутен Sheriff.

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
 • Репутација: 0
 • БЕЈБИСИТЕР СУМ
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #103 на: мај 22, 2018, 07:24:11 pm »
1.Да додаде нова банда со име Prison Gang знам дека нема да ја додадете бидејќи нема никој да рп мое е да предложам.
кое цело рп ќе се одвива во затвор па колку се осудени тија па после излеват од затвор па рпат нешто на некоја улица и слично
2.Да се избришат на сите банди колите и моторите бидејки РЛ си имат свој коли по содветно да се рп.
3.Да се додаде ТЕСТ за полагање на гун одиш на тестови и кој ќе ги положи си има лиценца а не вака секој втор играч има лиценца со тоа ќе се намали и ДМ и повеќе пари да се стави околу 200к ако падниш тоа е..
4.Да се додаде КРАЖБА СИСТЕМ само на оние куќи кој не се заклучени тија куќи кој се отклучени да можат да си влезат и например да пишат /ograbi и да трае дејството 5минути а тија кој се заклучени куќи да неможат да грабат.
5. Идејата е со четвртата идеја се поклопуват АЛАРМ СИСТЕМ да се додаде како што реков кога ќе се граби и алармот да му стигни на газдата на куќата аларми да се купуват.
6. Камера Систем да се купува камера и да си поставиш на бизнис.куќа,бутик да има камера..
Sheriff is a major in Los Santos..  
                                                                      

Отсутен Tayson King

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 0
 • Репутација: 0
Одг: Идеии и предлози update v9
« Одговори #104 на: мај 22, 2018, 11:32:51 pm »
1.Да се тргнат скинови на сите банди да може од бутик да се облака според РП
2.да се тргне туне на ситe коли да може да се тунират само lowrideri
3./пм на играчи
4.да нема стални спавн локации на банди да можат да рпат на улица или некоја приватна куќа
5.бандите да немат коли/мотори да се рпа со приватни со што ќе се намалат цени на коли и имот на сервер - по можност


Ќе едит
супер само 3-то не подржувам