Октомври 16, 2019, 11:34:28 am

Автор Тема: [ИЗМАМА]  (Прочитано 103 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен JordanMartinez

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 3
  • Популарност: +0/-0
[ИЗМАМА]
« на: Февруари 08, 2019, 09:12:57 pm »
Име и презиме на сервер(ваше): Jordan Martinez
Име и презиме на сервер(од играчот): Главни луѓе на сервер што не кажуваат за такви работи
Левел: 23
За што станува збор: Вака, купив луксузни гаражи на buy по цена од 400к кои се наоѓаат во една куќа во Richman која што припаѓа на администратор. Сега тие гаражи јас неможам да ги продадам на некој играч и не сакам да ги ставам на buy затоа што ке добијам многу помалце пари од тоа што ги купив. Сакам под итно да ми се вратат тие пари (вкупно 800к од двете гаражи) затоа што сум излажан од страна на целиот сервер што не кажува за такви работи. Доколку пак ми кажете дека овие докази не ви се доволни сакам да се договориме и да се сретнеме на серверот и да се справите со вашата грешка. Тоа не е моја грешка што не сум известен за вашата грешка. Јас сум оштетен заради вас.
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/XKBMnR4
                                                         https://imgur.com/a/PKMJplS
                                                         https://imgur.com/a/WwPIni8

Отсутен Tery Wilson

  • Co-Admin
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 1471
  • Популарност: +170/-7
Одг: [ИЗМАМА]
« Одговори #1 на: Февруари 09, 2019, 08:56:41 pm »
Не е наша грешка што ти купуваш гаражи кај сакаш тоа си е твоја грешка и мозеш да ги ставиш на држава.