Декември 14, 2019, 12:37:33 pm

Автор Тема: [JOB]Јаболкар  (Прочитано 219 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен BoKiii

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 739
 • Популарност: +41/-5
 • За вас сам Ајнштајн.
[JOB]Јаболкар
« на: Февруари 02, 2019, 07:45:16 pm »
Берба на Јаболки и транспорт на јаболки

Работа за сите играчи кој може да работ берачи на Јаболки и транспортер на истите позната како Јаболкар од претходно но сега со мал ТУТОРИАЛ.
Локација на оваа работа се наоѓа во селото Flint Range на граница меѓу градот Лос Сантос и Сан Фиерро кај што се лоцирани и Дрвар работа.
ЈАБОЛКИТЕ ги оставате во камион со Y, и ги зимате исто со Y. Јаболките ги оставате автоматски кога ке влезете во црвен Маркер во селото Whetstone

Потребно е да дојдете до дрво со јаболки и да го оберете дрвото со притискање Y, потоа одите до место Јаболки и ги оставате на 1гајба оберени јаболка добивате 2гајби спакувани јаболка одзади, кога камионот ке е наполнет со 6гајби јаболка влегувате во камионот и го носите до дадениот ЦРВЕН МАРКЕР на мапата.

Присутен Filip_Turbo

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2376
 • Популарност: +46/-33
 • OPEL POWER!
Одг: [JOB]Јаболкар
« Одговори #1 на: Мај 21, 2019, 01:52:09 pm »
ne e loso

Отсутен #Perina#

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 375
 • Популарност: +15/-16
 • Целта ГМ
 • Nick на сервер: Santina Perina
Одг: [JOB]Јаболкар
« Одговори #2 на: Мај 22, 2019, 05:56:04 pm »