Автор Тема: Tommy & Leo in jefferson st'.  (Прочитано 2671 пати)

0 Членови и 3 гости ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Gennaro Espatticcio™

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1324
 • Репутација: 35
 • Ради местење, многу се откажаа од сампов!
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #30 на: мај 07, 2018, 05:36:37 pm »
Иди кај мене бе :P ;D
Ауф, балас има јако рп, ми се свиѓа сега ќе поставам рп активности 52 слики имам, ептен добро рп, а и црнец боље е, иначе би дошол, сепак фала на понуда.  :-*
Ради местење, многу се откажаа од сампов!Отсутен tyrese basciano'

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 903
 • Репутација: 9
 • LSG leader.
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #31 на: мај 07, 2018, 05:53:33 pm »
12/06/2018 lsg

Tyrese 'TYRE' Basciano - Varrior Locotes XIII - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=10278.0

Varrior Locotes XIII - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=10067.014/06/2018 LSG Leader


Отсутен Gennaro Espatticcio™

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1324
 • Репутација: 35
 • Ради местење, многу се откажаа од сампов!
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #32 на: мај 07, 2018, 07:36:33 pm »
#1. Се запознавам со Rocco - https://imgur.com/a/f8Lm4tV
#2. На забава, се запознавам со T', пијам пиво - https://imgur.com/a/8ols8pN
#3. Седиме со K.Cot и Ricky, зимам цигара од Ricky - https://imgur.com/a/caexz6e
#4. Со K.Cot одиме на бензиска, купуваме пиво и цигари - https://imgur.com/a/EWZPIkn
#5. Седиме на бензиска, се договараме да играме баскет - https://imgur.com/a/mvRwfB9
#6. Купувам кикирики, заедно со K.Cot одиме по баскет - https://imgur.com/a/q0MYoRe
#7. Го зимам баскетот од домот за деца, идеме накај игралиште - https://imgur.com/a/6mmAtpF
#8. Пред игралиштето K.Cot го закачува браникот од колата - https://imgur.com/a/KteCnS0
#9. На игралиште сме, играме баскет со K.Cot - https://imgur.com/a/fR1cCJZ
#10. Се наоѓаме со Рен, забележуваме шкртани графити низ кварт - https://imgur.com/a/noXM80n
#11. Се запознавам со Buff - https://imgur.com/a/T0ioqgy
#12. Правам тепачка со познаник од јеферсон, поради провокација и пцовка кон мене - https://imgur.com/a/KG3Isou
#13. После тепачката се сретнувам со Ricky, разговараме и се шетаме - https://imgur.com/a/jnX9iw3
#14. Се договарам со Ricky да украдеме капа и наочари што ми се свиѓаат - https://imgur.com/a/GKQ3SNy
#15. Доаѓаме до бутикот, правиме план. Успатно ми гаси колата - https://imgur.com/a/MtMylHa
#16. Набрзина зимам 2капи и 2 пара наочари (симулирав уплашен) - https://imgur.com/a/mtaR8Xh
#17. Уплашен сум, набрзина си идеме од бутикот. Успатно ми гаси колата - https://imgur.com/a/QnZrTwT
#18. Сокриени сме, ги пробуваме капите и наочарите - https://imgur.com/a/NeNefqa
#19. Седиме на бензиска, пиеме пиво со Ricky - https://imgur.com/a/sg0H6Fi
#20. Доаѓа ЛСПД, го бараат Ricky. Бегаме од нив, се криеме низ јеферсон - https://imgur.com/a/cQWQ3gW
« Последно менување: мај 08, 2018, 03:51:19 pm Tom Harrison »
Ради местење, многу се откажаа од сампов!Отсутен Gennaro Espatticcio™

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1324
 • Репутација: 35
 • Ради местење, многу се откажаа од сампов!
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #33 на: мај 07, 2018, 07:44:27 pm »
Ради местење, многу се откажаа од сампов!Отсутен ʀᴀʏɴᴇʟʟ ʟᴀꜰꜰʀᴇɴᴄᴇ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 478
 • Репутација: 12
 • money bright bitches , bitches bright lies
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #34 на: мај 07, 2018, 07:45:27 pm »Отсутен $Thompson$

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 208
 • Репутација: 6
 • Under Cartel in Varrior Locotes XIII
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #35 на: мај 07, 2018, 07:50:09 pm »
Jakoo
Under Cartel

Gangsta

Отсутен [Platinum] Andre.Wiggins

 • DreamWorld Donator
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 339
 • Репутација: 24
 • DreamWorld & The Best <3
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #36 на: мај 07, 2018, 08:02:22 pm »
Си газиш брат,дај фрли едно популарност.


Отсутен reynold campbell

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 536
 • Репутација: 81
 • can't keep my dick in my pants
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #37 на: мај 07, 2018, 09:01:19 pm »
Кини сиии

Отсутен Маc'Cross

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 361
 • Репутација: 3
 • FBI LEADER
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #38 на: мај 07, 2018, 09:36:29 pm »

Отсутен DominaTor

 • Баниран
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
 • Репутација: 2
 • I can't control, my skill in RolePlay
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #39 на: мај 07, 2018, 09:40:55 pm »

Отсутен Harry Jasson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
 • Репутација: 0
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #40 на: мај 07, 2018, 09:47:51 pm »
Dobro e

Отсутен Eddie_Buff

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 239
 • Репутација: 5

Отсутен Mattheus Finner

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1309
 • Репутација: 24
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #42 на: мај 07, 2018, 10:20:20 pm »
Sleden ballas lider Tom Harrison :D
Национална социјалистичка партија.
- http://dw-game.info/forum/index.php?topic=11376.msg93485#msg93485 -

Отсутен Gennaro Espatticcio™

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1324
 • Репутација: 35
 • Ради местење, многу се откажаа од сампов!
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #43 на: мај 07, 2018, 10:54:47 pm »
Sleden ballas lider Tom Harrison :D
Отиде таа шанса  :P
Ради местење, многу се откажаа од сампов!Отсутен Milorad_Luhovich

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 622
 • Репутација: 30
 • ex. Piru Bloods (ballas) Leader
Одг: Chris Harrison in jefferson'
« Одговори #44 на: мај 07, 2018, 10:57:57 pm »
Супер


Кога ќе почнеш да одиш по вода,хејтерите ке велат
дека тоа го правиш затоа што незнаеш да пливаш