Автор Тема: FBI-Tepleraton Rastavez ( симулација завршена )  (Прочитано 405 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #60 на: мај 24, 2018, 01:51:16 am »


Агент Раставез отиде ундерковер.
Ненадејно го слушна звукот кој доаѓаше од државно токи воки.
Се јави Раставез.Зборуваат членови на ЛСПД.Пронајдено мртво тело
известил непознат ( X ) граѓанин во областа каде што било телото.
Народна банка на Сан Андреас , мртво тело во делот позади неа.
Агентот тргна кон банката.Се сретна со ЛСПД.Го ставија телото во гепек
на ранчерот , и се упатија кон лабараторијата на старата градска болница.
На телото ќе биде направено обдукција , а идентитетот ќе биде откриен
во најбрз можен рокот од времето на подигање.

СЛИКИ

Отсутен [Staff] Matthew Thompson

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 638
 • Репутација: 4
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #61 на: мај 24, 2018, 01:51:22 pm »
Се океј само избричи брадата , дека си видел ФБИ со брада ?  :P
@Matthew Thompson у Крушевска Македонија , не гу бричим бе најак едит имам.  :P :P

едито си е страшен како едит ама не личе хаха..
гази си
@DreamWorld Helper Matthew Thompson

GameMaster (2) : Matthew_Thompson l 4 l
On Duty

Отсуство до 06.08.2018

Отсутен Hatoke Kakashi

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 276
 • Репутација: 2
 • 6ix9ine
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #62 на: мај 24, 2018, 01:52:15 pm »
Hatoke Kakashi statistic:
swat leader.
mara salvatrucha 13 leader.
yakuza leader.


Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #63 на: мај 25, 2018, 02:07:09 am »
Се океј само избричи брадата , дека си видел ФБИ со брада ?  :P
@Matthew Thompson у Крушевска Македонија , не гу бричим бе најак едит имам.  :P :P

едито си е страшен како едит ама не личе хаха..
гази си
ако за мене личе и за тебе ќе личиТ  :P @Matthew Thompson

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #64 на: мај 26, 2018, 04:53:57 am »
рефреш  ;D

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #65 на: мај 26, 2018, 10:05:04 pm »


Директорите на ФБИ
Mac Cross & Donnie Brasco тргнаа во акција против криминалот.Пристигнавме
El Corona.Уапсивме повеќе лица од кој еден беше Jasson Xotter.
Жител на El Corona.Полицијата тргна по еден бегалец од местото
каде што беше фатен набрзина.Агентот Rastavez трчајќи кон полицаецот заедно со
бегалецот , наиде на повеќе посадени семиња од марихуана каде што потоа беа
откриени и името на растението , т.е марихуана.Лицата беа пренесени
до Бирото односно , FBI а агентот на пронајденото семе остана на лице место.Пристигна
инспектор од Полицијата за наркотици и ја спроведе постапката за нивно отргнување
од местото.


СЛИКИ ОД РП
« Последно менување: јуни 10, 2018, 10:14:05 pm 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡 »

Присутен JohnDonnovan

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 447
 • Репутација: 21
 • Taxi Leader !
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #66 на: мај 26, 2018, 10:14:24 pm »
RIP X

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #67 на: мај 27, 2018, 11:19:45 pm »
Благодарам @JohnDonnovan  :-*

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #68 на: јуни 10, 2018, 10:09:14 pm »
рефреш , од денеска продолжуваме со активно ставање на акции  8)

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #69 на: јуни 10, 2018, 10:13:22 pm »


Директор за обдукции на мртви тела ,
Теплератон Раставез доби пријава за мртов труп близу патарина Los Santos - San Fierro.
Директорот брзо реагира на настанот , земајќи ракавици и посебна кеса за мртви тела.
Полицијата го очекуваше на настанот , го земаа мртвото тело и го однесоа на вештачење.
Против убиецот беше поткрената постапка за негово апсење и затвор од неколку години.


СЛИКИ од РП
« Последно менување: јуни 10, 2018, 10:23:56 pm 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡 »

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #70 на: јуни 10, 2018, 10:22:39 pm »


Директорот за обдукции на терен.
Пријавено од непознато лице , стара фабрика за производство на злато.
Директорот се упатува на местото.Пронаоѓа неколку мртви трупови.Ги пренесува
во хеликоптерот.Оди во лабараторија за обдукции.Ги утврдува личните карти на
умрените.Работи на случајот неколку часа.Дознава за убијците , каде што веднаш
ги известува сите единици , лицата да бидат фатени.Агентот Раставез праќа докази
до @Imasov Leo и @Carmelo Castle .


Слики од акција

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #71 на: јуни 11, 2018, 02:23:00 pm »


14:10:20 'pm часот , Директор за обдукции
и наркотични средства , Раставез доби повик од страна на SWAT и LSPD.Раставез тргна кон покривот
на бирото , го зеде хеликоптерот и се упати кон фабриката за злато.Пронајдено беше од SWAT насад на
стебла од непознат вид.Агентот го зеде куферот , ги стави ракавиците и ги собра листовите од стеблото
ставајќи ги во .zip кесичка.Ги однесе во бирото.Не губеше време , веднаш се фати за работа.Откри дека
листовите се од типот на марихуана.Ги истражи отпечатоците , утврди дека се посадени од лицето
Јаке Xanderson.Успешно завршена работа на Агентот Раставез и FBI.


СЛИКИ ОД РП
« Последно менување: јуни 11, 2018, 02:25:48 pm 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡 »

Отсутен ɴɪᴄʜᴏʟᴀs ᴡʀɪɢʜᴛ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 978
 • Репутација: 102
 • Eight Tray Crips!
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #72 на: јуни 11, 2018, 02:29:33 pm »
МОМЕНТАЛНА ПАУЗА !

Отсутен 'RASTAVEZ TEPLERATON 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1103
 • Репутација: 9
Одг: FBI-Tepleraton Rastavez
« Одговори #73 на: јуни 13, 2018, 05:30:54 pm »
Симулација завршена.