Октомври 16, 2019, 11:15:46 am

Автор Тема: [Неправилно Затворен] Suleyman Cakar  (Прочитано 88 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Suleyman Cakar™

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
 • Популарност: +3/-0
[Неправилно Затворен] Suleyman Cakar
« на: Јануари 22, 2019, 11:15:17 pm »
Ваше Име и Презиме (nickname): Suleyman Cakar
Од кој админ сте затворени: МВР.
Причина: //
Зошто мислете дека треба да бидете извадени: НОНРП беше целото мое фаќање ме фаќаат со бх
отвараат безпотребно ООЦ ,отвараат оган кон нив други и со /pu ме внесуваат во возило додека едниот рпа и бегаат.
Доказ (Задолжително): https://imgur.com/a/fITyQq9
aka Suleyman Cakar

Отсутен Suleyman Cakar™

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
 • Популарност: +3/-0
Одг: [Неправилно Затворен] Suleyman Cakar
« Одговори #1 на: Јануари 22, 2019, 11:34:22 pm »
+ gh од возило и дм народна https://imgur.com/a/Lr7HlWF
aka Suleyman Cakar

Отсутен Ansel Adams

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1489
 • Популарност: +26/-3
 • Account verified by: DreamWorld Gaming © 2019 ☑️
 • Nick на сервер: Ansel_Adams
Одг: [Неправилно Затворен] Suleyman Cakar
« Одговори #2 на: Јануари 23, 2019, 11:59:12 am »
Сигурно си имал WL, не си неправилно казнет, но Lukao е опоменат за /pu.
- Со почит DreamWorld Administration™


Ex. Administrator
- Ansel Adams