Декември 11, 2019, 06:50:46 pm

Автор Тема: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ  (Прочитано 3238 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Steven_Seagal

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 921
 • Популарност: +24/-9
 • Ново Лисиче
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #15 на: Март 15, 2019, 08:19:28 pm »
Гаражата во СФ е бугирана кога ќе влезиш во гаражата ти ја снемува колата.

Присутен Филип Турбо™

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2378
 • Популарност: +46/-33
 • OPEL POWER!
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #16 на: Март 21, 2019, 04:31:26 pm »
Супер многу ќе помогне на играчите.

Отсутен Геле Кире

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 541
 • Популарност: +7/-0
 • Еден јак човек.
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #17 на: Март 21, 2019, 04:39:05 pm »
Супер се е објаснато за сите коли има посебна гаража,топ е!

Отсутен John Johnsone

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 29
 • Популарност: +1/-0
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #18 на: Март 29, 2019, 03:33:45 pm »
Bug mi e acc lvl 0 a bev lvl 34 poglednete ja slikata od sgesen stats
a od porano nemam ako sakate prasajte cel Lsmd skoro site znaat
deka bev 34lvl a sega bug sum nesto 0lvl odar relog 100pati i pak nekje
https://imgur.com/uJ5BVB3

Отсутен sn0rlax.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 303
 • Популарност: +3/-4
 • god.
 • Nick на сервер: William Mcgredy
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #19 на: Мај 13, 2019, 03:40:54 pm »
кога ја тунирав колата у лс гаража, ставив и пајнт џоб ме кикна за хацк, а колата ми остана бугирана во гаража.
треба во механичар и директно да го зачуваш паинт џобот

Отсутен sefer

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
 • Популарност: +1/-0
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #20 на: Мај 14, 2019, 12:25:39 am »
sakam unban
Vasko Milacevski - опасниот.- ALARMANTEN SLUCAJ


Отсутен sn0rlax.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 303
 • Популарност: +3/-4
 • god.
 • Nick на сервер: William Mcgredy
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #21 на: Мај 14, 2019, 11:41:01 am »
Bug mi e acc lvl 0 a bev lvl 34 poglednete ja slikata od sgesen stats
a od porano nemam ako sakate prasajte cel Lsmd skoro site znaat
deka bev 34lvl a sega bug sum nesto 0lvl odar relog 100pati i pak nekje
https://imgur.com/uJ5BVB3
постави суппорт

Отсутен Tʜᴏᴍᴀs Hᴏʙsᴏɴ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 19
 • Популарност: +0/-0
 • да ви ибам лоповите
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #22 на: Мај 17, 2019, 07:19:22 pm »
Супер туторијал и замене е од голема помош , пошто незнаев  ;D ;D

Отсутен #Perina#

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 377
 • Популарност: +15/-16
 • Целта ГМ
 • Nick на сервер: Santina Perina
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #23 на: Мај 20, 2019, 12:07:38 pm »
Bugirano e

Отсутен Rodell Gaskins

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 20
 • Популарност: +0/-0
 • едн девет девет нула
 • Nick на сервер: Rodell_Gaskins

Отсутен bastiano battaglia

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 140
 • Популарност: +10/-2
 • creme de la creme
 • Nick на сервер: Bastiano_Battaglia
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #25 на: Мај 27, 2019, 01:40:29 pm »
Супер многу ќе помогне на играчите.

Отсутен sn0rlax.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 303
 • Популарност: +3/-4
 • god.
 • Nick на сервер: William Mcgredy
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #26 на: Јуни 05, 2019, 12:14:50 pm »
Гаражата во СФ е бугирана кога ќе влезиш во гаражата ти ја снемува колата.

Отсутен John Lewis

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 396
 • Популарност: +13/-2
 • ponasamo se kao indijanci
 • Nick на сервер: John_Lewis
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #27 на: Јули 06, 2019, 03:03:30 pm »
Bug mi e acc lvl 0 a bev lvl 34 poglednete ja slikata od sgesen stats
a od porano nemam ako sakate prasajte cel Lsmd skoro site znaat
deka bev 34lvl a sega bug sum nesto 0lvl odar relog 100pati i pak nekje
https://imgur.com/uJ5BVB3
постави суппорт
као нешто буг 0лвл

Отсутен 𝕱𝖗𝖆𝖓𝖐 𝕹𝖔𝖗𝖙𝖇𝖊𝖑𝖑

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Frank_Nortbell
Одг: [ТУТОРИЈАЛ]: ТУНИРАЊЕ АВТОМОБИЛ
« Одговори #28 на: Октомври 02, 2019, 11:15:43 am »
Супер многу ќе помогне на играчите.