Јули 22, 2019, 05:55:00 pm

Автор Тема: Буг со бизнис  (Прочитано 49 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Poznatiji kao Werner

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 313
 • Популарност: +4/-1
 • Leader MRD 26/2/2019-27/2/2019
Буг со бизнис
« на: Јануари 14, 2019, 08:32:38 pm »
Име и презиме на сервер:Francseco_Werner
Левел(незадолжително):29
За што станува збор:Значи вака јас на овој акаунт не бев долго време вклучувам,а претходно бимав вила и бизнис.Од неактивност земени ми се и вилата и бизнисот.Сега кога пишам /id Francesco_Werner ми вика дека мој бизнис е бизнис со ид 106,а воопшто не е и задари тоа не можам да си купам друг бизнис.Сакам бизнис ид да ми се стае на 255 бидејчи 106 не е мој за да можам да купувам други бизниси.
Слика/видео: https://imgur.com/aQM7a0B еве тука сум пред бизнис ид 106 како што глеате не е мој,а у чат има /id Francesco_Werner и се глеа дека покажува бизнис ид 106
26/1/2019 26/1/2019
26/1/2019
LEADER MRD- 26/1/2019-27/2/2019
Simulacija MRD leader: http://dw-game.info/forum/index.php?topic=32893.msg202293#msg202293 - Zavrsena!

Отсутен Poznatiji kao Werner

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 313
 • Популарност: +4/-1
 • Leader MRD 26/2/2019-27/2/2019
Одг: Буг со бизнис
« Одговори #1 на: Јануари 14, 2019, 10:36:18 pm »
рефреш
26/1/2019 26/1/2019
26/1/2019
LEADER MRD- 26/1/2019-27/2/2019
Simulacija MRD leader: http://dw-game.info/forum/index.php?topic=32893.msg202293#msg202293 - Zavrsena!

Отсутен Tery Wilson

 • Co-Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1001
 • Популарност: +155/-5
Одг: Буг со бизнис
« Одговори #2 на: Јануари 15, 2019, 01:18:01 am »
Барај иг 1336+ ке среди