Јули 22, 2019, 06:06:39 pm

Автор Тема: Hells Angels Motorcycle Club.  (Прочитано 3253 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Mattheus Finner'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1988
 • Популарност: +118/-6
Hells Angels Motorcycle Club.
« на: Јануари 13, 2019, 01:35:59 pm »


  HAMC е банда од мажи која имаат неверојатна страст кон моторите, бандата потекнува уште од 1947-та година.
Бандата е проширена низ повеќе земји, а најглавната новост на бандата е тоа што бандата се има проширено и низ Los Santos, поточно најглавното место Dillmore.
.. Се занимават со нелегални работи секојдневно како што се кражби, киднапирање , проституција итн.
Бандата не е толку моќна засега поради моќта на полицијата, па имат засолништа низ разни села како што се Hampton Barns, Montgomery..
Користат повеќе мотори но повеќето возат ''Harley Davidson''
« Последно менување: Јануари 18, 2019, 07:59:11 pm Mattheus Finner' »
ex
mrd leader x3, ballas, k7,vlada,lsmd x2, ms13 x2.

Отсутен Mattheus Finner'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1988
 • Популарност: +118/-6
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #1 на: Јануари 13, 2019, 01:36:50 pm »Mattheus Finner 44 годишен President на HAMC во Dillmore, Los Santos.
Пред се неговата цел е да пере пари, обожава ноќни журки, зависник од дрога.
Со негово водство на HAMC во Los Santos бандата постојано станува помоќна.
Негов партнер е Kevin Sowell, со него има вложено многу во тој бар.
Обожава трки на пари и мотори од типот ''Harley Davidson''.
« Последно менување: Јануари 13, 2019, 06:43:44 pm Mattheus Finner' »
ex
mrd leader x3, ballas, k7,vlada,lsmd x2, ms13 x2.

Kevin Sowell

 • Гостин
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #2 на: Јануари 13, 2019, 01:37:14 pm »


Kevin Sowell, President на познатиот моторџиски клуб
Hells Angels. Има 35 години, и живее во селото Дилиморе.
Љубител е на моторите Harley Davidson, но истотака и на
убави жени. Но пред се, има една цел - ограбување и перење
пари. На своите 16 години, почнал да работи во механичарска
гаража во Дилиморе. По две години, тој наоѓа работа во
еден бар во Дилиморе, и работел како шанкер и келнер.
По неколку години, почнал да се занимава и со моторите,
но почнал и да пие алкохол, да пуши цигари, да се дрогира,
и слично. Но понекогаш, во барот организираат журки,
концерти, мотособири, и слично.
« Последно менување: Јануари 14, 2019, 12:30:46 am Kevin Sowell »

Отсутен Thomas_Rodriguez

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1080
 • Популарност: +138/-6
 • Every human being has a bit of gangster in him.
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #3 на: Јануари 13, 2019, 01:44:49 pm »

*Thomas сликан од страна на негов другар од HELLS ANGELS MC

BIOGRAPHY

Thomas е 34 годишен човек живее до селото Dilmore во близината на градот Los Santos
пред тоа Живеел во Jefferson се додека не се преселил во Dilmore тој се преселил поради тоа што се скарал со неговите родители Мајкаму и Таткому се развеле и живееле одвоено и таткому нашол друга и нејкел да живее тој со таткому и се преселил , тој работи во бар во Dilmore како келнер но исто време како Моторџија тој ја нашол работата така што еден ден се отворил Бар и тој таму се запознал со главните на барот со Mattheus и Kevin се дружеле и му предложиле работа и прифатил да биде келнер но потоа тие отвориле Мото Клуб и Thomas знаел да вози мотори такви работи и почнал со тоа да се занимава да прави трки кои се добро платени исто така тој не се занимава само со тркањето, тој во исто време работи со дрога и убивања и таму е познат како Thom.*поседува мотор- чопер
* обожава цигари и дрога
* тетовиран е на грбот , десната рака и левата нога. Пишува HELLS ANGELS MC
* има други другари во селото Dillmore
* целта - берење пари
* носи кожен елек со наставки на HELLS ANGELS MC
« Последно менување: Јануари 13, 2019, 03:36:04 pm Rodriguez' »
u levoj ruci volan u desnoj njena kosa
Отсутен Mattheus Finner'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1988
 • Популарност: +118/-6
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #4 на: Јануари 13, 2019, 02:03:03 pm »

]

Мал дел од HAMC сликани во барот во Dillmore.
« Последно менување: Јануари 13, 2019, 07:08:50 pm Mattheus Finner' »
ex
mrd leader x3, ballas, k7,vlada,lsmd x2, ms13 x2.

Отсутен Mattheus Finner'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1988
 • Популарност: +118/-6
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #5 на: Јануари 13, 2019, 02:06:38 pm »
« Последно менување: Јануари 13, 2019, 07:02:56 pm Mattheus Finner' »
ex
mrd leader x3, ballas, k7,vlada,lsmd x2, ms13 x2.

Отсутен Mmartinn_Peturson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Популарност: +1/-0
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #6 на: Јануари 13, 2019, 05:54:52 pm »

Мартин Петрусон е роден во Лос Сантос има 30 години.Тој живее во селото делиморе со неговото семејство.Тој како мол ги сакал моторите.На 18 години се вработил во еден бар кај селото делиморе.Таму биле многу позанди мотордзии кои работеле таму како келенери.На 20 години татко му поцина тој остана со својот брат и со својата мајака.Како мал работеше на мотор.Татко му беше познат механицар за се.Но кога тато му умрел тој почнал да се дрогира да пие,да продава дрога,да пуши секаков вид цигари.

Отсутен Thomas_Rodriguez

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1080
 • Популарност: +138/-6
 • Every human being has a bit of gangster in him.
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #7 на: Јануари 13, 2019, 06:02:41 pm »

u levoj ruci volan u desnoj njena kosa
Отсутен Mmartinn_Peturson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 81
 • Популарност: +1/-0
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #8 на: Јануари 13, 2019, 06:06:00 pm »

Мартин Петрусон е роден во Лос Сантос има 30 години.Тој живее во селото делиморе со неговото семејство.Тој како мол ги сакал моторите.На 18 години се вработил во еден бар кај селото делиморе.Таму биле многу позанди мотордзии кои работеле таму како келенери.На 20 години татко му поцина тој остана со својот брат и со својата мајака.Како мал работеше на мотор.Татко му беше познат механицар за се.Но кога тато му умрел тој почнал да се дрогира да пие,да продава дрога,да пуши секаков вид цигари.Отсутен CHIEF AG'L

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 172
 • Популарност: +27/-0
 • Influencer
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #9 на: Јануари 13, 2019, 09:36:36 pm »


Roger Changretta - роден 3/6/1994 - година, моментално на 25 годишна возраст.
Потекнува од California со што моментална занимација односно професија
која што ја работи е во градот Los Santos во малата населба Dilamore.
Престојува во градскиот предел во Los Santos, во туристичкото место кај плажата Santa Maria.
Функционира самостојно без придружба на останати  лица односно живее самостојно
без фамилија во мало станче.Во слободно време се рекреира возејќи службени мотори во
придружба на останати лица со кој што работи, со што ја исполнува својата желба и хоби.
da

Отсутен Morningstar

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 881
 • Популарност: +45/-5
 • ex.Admin 1
 • Nick на сервер: John Donnovan
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #10 на: Јануари 14, 2019, 05:24:53 am »
Ајде развијте тоа МРД-то да видам, знам дека можете !
"La Diablo estas vivanta ene de mia korpo!"

DreamWorld GTA:V Administrator

Отсутен CHIEF AG'L

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 172
 • Популарност: +27/-0
 • Influencer
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #11 на: Јануари 14, 2019, 04:29:53 pm »
da

Отсутен CHIEF AG'L

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 172
 • Популарност: +27/-0
 • Influencer
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #12 на: Јануари 14, 2019, 07:00:41 pm »


da

Отсутен Thomas_Rodriguez

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1080
 • Популарност: +138/-6
 • Every human being has a bit of gangster in him.
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #13 на: Јануари 14, 2019, 10:22:56 pm »
u levoj ruci volan u desnoj njena kosa
Отсутен Thomas_Rodriguez

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1080
 • Популарност: +138/-6
 • Every human being has a bit of gangster in him.
Одг: Hells Angels Motorcycle Club. Mattheus Finner&Kevin Sowell
« Одговори #14 на: Јануари 14, 2019, 10:25:55 pm »u levoj ruci volan u desnoj njena kosa