Јануари 25, 2020, 04:35:04 am

Автор Тема: Info | Правило за отварање на тема  (Прочитано 529 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен DreamWorld RolePlay

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 0
  • Популарност: +6/-5
Info | Правило за отварање на тема
« на: Ноември 17, 2018, 09:35:34 pm »

1. Правило за споделување алатка:

Цитат
Што споделувате:
За кој програм е алатката:
Link за превземање:

Наслов: [Алатка] име на алатка
2. Правило за споделување рендер:

Цитат
Каков рендер споделувате:
Дали е ваша изработка:
Link за превземање:

Наслов: [Рендер] име на рендер


 

3. Правило за споделување работен (psd,ai) фајл:

Цитат
Каков фајл споделувате:
Дали е ваша изработка:
Слика од фајлот:
Link за превземање:

Наслов: [Темплејт] име на фајл4. Пример за алатки кои може да се споделат со членовите на форумот:
  • Gradients Maps (Градации)
  • Brushesh (Четки)
  • Patterns (Патерни)
  • Фонтови
  • HD корисни Слики:

(Модераторот не смее да ја избрише или изменува оваа тема, овластен е само Global Moderator)