Автор Тема: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)  (Прочитано 616 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Присутен Tyrone Bennett

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 502
 • Репутација: 4
 • James Quartz
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #30 на: мај 04, 2018, 11:59:21 pm »
Супер идеја , може

Отсутен [Staff] Jasson Stalone

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 277
 • Репутација: 12
 • Ex. SAN leader , now GM 1
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #31 на: мај 05, 2018, 01:46:07 am »
Воа ти е најако нешто до сеа.
Шо викаш ти не ценат лидер епа после толку мачење со факцијата ќе им биде заслужено и најарно е вака

Ex. GM 2.
Now GM 1.

YT channel: КЛИК

Отсутен Hatoke Kakashi

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 163
 • Репутација: 0
 • 6ix9ine

Отсутен Atentator

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 182
 • Репутација: 2
 • секогаш доаѓа крајот

Отсутен tommy musacchio.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 573
 • Репутација: 29
 • aka lil pumpaloski ..

Отсутен ĸevιn ѕowell

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 258
 • Репутација: 5
 • Taxi Simulator
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #35 на: мај 05, 2018, 09:10:38 pm »
Супер идеја

Сега нема да можат толку лесно да копираат од други кандидати, плус потешки прашања

Отсутен Mario Potter@

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 287
 • Репутација: 2
 • Independent Democratic Party SanAndreas
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #36 на: мај 06, 2018, 09:32:42 am »
Гледам на пријавата писува ова на емаил каде мозам да го најдам емаило
за да го пратам Дипер?

Отсутен [Platinum] Andre.Wiggins

 • DreamWorld Donator
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 290
 • Репутација: 9
 • DreamWorld & The Best <3

Отсутен Michael Malanga

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 165
 • Репутација: 6
 • Умре братство останаа само кодошите!
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #38 на: мај 07, 2018, 02:42:49 pm »
Е добро е

Отсутен Wiliams

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 33
 • Репутација: 0
 • Don't do this at home!
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #39 на: мај 08, 2018, 09:47:26 pm »
Интересно  :)

Отсутен Aidan_Quinn

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
 • Репутација: 0
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #40 на: мај 15, 2018, 02:19:18 pm »
Ова е добро.

Отсутен Michael Malanga

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 165
 • Репутација: 6
 • Умре братство останаа само кодошите!

Отсутен Milorad'

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 354
 • Репутација: 29
 • O.G - Money bring bitchez , bitchez bring love
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #42 на: мај 16, 2018, 12:02:51 pm »

Ја сам Милорад, надам се да чули сте, ја сам гангстер брате, познају ме улице !


Отсутен Ristowz'

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 115
 • Репутација: 3
 • Sippin' the mood, living on clouds
Одг: Начин за зимање лидер на факција (дискусија)
« Одговори #43 на: мај 16, 2018, 01:48:01 pm »
Предлог одмене нешто.

Да се избришат сите факции,само нека останат МВР, Канал7, такси..
А да се стане официјална факција, да биде потребно да симулира подолго време своја *НЕОФИЦИЈАЛНА* факција, без разлика дали е легална или илегална. После , ако факцијата доволно се развие, да добие пермисија од хеад админ (Faction Manager) и да стани официјална, со тоа има можност да дава /инвите, /гиверанк.

Знам дека е воа позависен начин за станување на Faction Leader, ама би било убаво да се воведе, како шо знам го има на странските сервери LS*P и остали.

Но и вашата замисла не е лоша, да бидам искрен..

Играм акаунт: Dimitar_Ristov


Fernando Alvarez
http://dw-game.info/forum/index.php?topic=6313.0