Април 19, 2019, 08:18:26 pm

Автор Тема: Формирање на тим + Update  (Прочитано 1728 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Shotshy

 • Support Administrator
 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 385
 • Популарност: +8/-4
 • Interconn Hosting Community
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #15 на: Ноември 03, 2018, 10:45:03 pm »
За тунирањето свака ви част Никола за се околу серверот.

Shotsy i se e mozno


Мислам, хелоуу ..
Stewart Sanderson
ex. Jerry Morton

Ovlasteni ste so Admin level 1338 od administrator Nick_Bash
Ovlasteni ste so Admin level 1336 od administrator Hector_Grimsted
Ovlasteni ste so Admin level 8 od administrator Hector_Grimsted

[/c

Присутен Joseph Barbera

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2059
 • Популарност: +17/-19
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #16 на: Ноември 04, 2018, 12:29:26 am »
Зимово би требало да има играчи,напрајте од кај 20 Декември да паѓа снег и напрајте лидери да имаат /пм затоа што има дел од играчите што не разбираат доволно /ме /до за да им се објасни преку /пм .
Отсутен Mitich

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 707
 • Популарност: +6/-6
 • Nick на сервер: Hugh Johnson
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #17 на: Ноември 04, 2018, 08:48:01 am »
Зимово би требало да има играчи,напрајте од кај 20 Декември да паѓа снег и напрајте лидери да имаат /пм затоа што има дел од играчите што не разбираат доволно /ме /до за да им се објасни преку /пм .
Ne sneg lol 😂  ;D

Отсутен NikolaTesla

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 375
 • Популарност: +39/-0
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #18 на: Ноември 05, 2018, 09:59:08 pm »
незнам зошто но играв 8 ипол години и никој не ми обрна внимание фала чао можеби ке се вратам некогаш несакавте ни да ме погледнете 90lvl bev не се лижам само касно ви текна да не гледате активните и старите сум довел преко 50 играчи на срв после претпоследен глобал ама џабе кога не цените !
|| F.B.I || William's Character || http://dw-game.info/forum/index.php?topic=31065.0


Присутен Joseph Barbera

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2059
 • Популарност: +17/-19
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #19 на: Ноември 05, 2018, 11:49:24 pm »
Зимово би требало да има играчи,напрајте од кај 20 Декември да паѓа снег и напрајте лидери да имаат /пм затоа што има дел од играчите што не разбираат доволно /ме /до за да им се објасни преку /пм .
Ne sneg lol 😂  ;D
A sto treba?Poplava i kal ?omfg kid
Отсутен John Dillinger

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 163
 • Популарност: +2/-0
 • I rob banks for a living, what do you do? - J.D.
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #20 на: Ноември 07, 2018, 06:54:24 pm »
[member=2]Nikola[/member] А тие што веќе имаат донирано за тјунирање ? нели е нефер да постапите така ? нели не молевте едно време да донираме за тјунинг ?..барем вратите ни ги тие поени што ги имаме искористено на тјунинг, затоа што стварно е не фер сега. некоја цивилка левел 1 игра к***т со мене што сум донирал за тјунинг и слично...

Присутен Joseph Barbera

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2059
 • Популарност: +17/-19
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #21 на: Ноември 08, 2018, 02:12:50 pm »
Koga open gta 5 serverot?
Отсутен ZHAO YANG

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 372
 • Популарност: +24/-0
 • ♛ PREMIUM MEMBER ♛
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #22 на: Ноември 11, 2018, 07:37:17 pm »
Џабеее...  ;)


Не е важно колку јадат гомна за тебе,
важно е да ги натераш да ги јадат секој ден.

Отсутен Rich_Piana

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
 • Популарност: +0/-1
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #23 на: Ноември 13, 2018, 11:00:27 am »

Присутен Joseph Barbera

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2059
 • Популарност: +17/-19
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #24 на: Ноември 13, 2018, 12:14:05 pm »
Отсутен Matthew Uchiha

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 353
 • Популарност: +3/-0
 • Легијата !
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #25 на: Ноември 13, 2018, 05:55:25 pm »
i ovaj pat ako ne me prifatite za u administracija epa nazdravje neka ni e
eX GamemasterKao stajs neke cepove i vidis gde su hejteri

Отсутен me mrzi

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 239
 • Популарност: +2/-11
 • 13_klifordzy_12
Одг: Формирање на тим + Update
« Одговори #26 на: Ноември 14, 2018, 06:01:48 am »
Malku e zalno sto ovie nepoznati faci gejmmasteri i admini vikaat toa e toa bravo svaka cast ama dobro aj
Форум не е интересен без shlog
Пропадна