Април 19, 2019, 09:15:36 pm

Автор Тема: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)  (Прочитано 310 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Danny Bonnucy

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 528
 • Популарност: +2/-1
(Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« на: Ноември 02, 2018, 08:41:16 pm »
Ваше име и презиме на сервер: Danny Bonnucy
Колку долго играте на нашиот сервер: od 20112
Наслов на предлогот/идејата: Предлог
Објаснување: Предлого следи вака.Според мене за да има повејче активни играчи Да им се даде шанса на поранешните лидер/админи и гамемастери(Што не играт моментално на dw) Според мене че се зголеми бројот на играчи и подобра игра на серверот.На пример Andrey Nellson Поранешен 5ка иг,Edward Cappone Поранешен админ 4ка,Пд лидер не ми текнува моментално и канал 7 бесе гамемастер бесе 1 и сакам да се вратат сите гамемастери известетеги и тие имат другари што играт самп и така че се зголеми бројот на играчи и подобра игра забавна,интересна.Според мене да се вратат сите Овнеро Никола известиги сите според мене не се ешам во тоа ама сакам да стане серверот како што бесе 1000/1000 играчи.Јисифер Бонано и тој е добар рп ама кога се сака се се можи повикајтеги дајтему шанса на сите поранешни лидери/гм/админи Според мене сум во ред во оза.
« Последно менување: Ноември 02, 2018, 08:44:07 pm "Bonnucy Bonnucy" »

Danny Bonnucy
Server Admin
Ovlasteni ste so GM level 1 od administrator Arkady Karasov
Ovlasteni ste so GM level 2 od administrator Timmy Turner
Ovlasteni ste so GM level 3 od administrator Tery Wilson
Ovlasteni ste so Admin level 1 od administrator Tery Wilson 

Отсутен Settimo Accardi

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 250
 • Популарност: +3/-1
 • Ex Muki_King
Одг: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« Одговори #1 на: Ноември 02, 2018, 08:44:10 pm »
brat izvini vaka i ja sum sam lider na dw kako kese zgolemi broj na igraci koga davat admini/gm/lideri na nekoj so prv pat gi gledame ig , isto taka davat gm admini na igraci koj ni ne bile prijaveni po forum koga imalo aplikaci ova im ja gubi voljata na igraci , a jas ne sakam da gledam vaka dw da e bidejki e 10godini server,  isto taka ovde ima steknato golemo drustvo i sve drugo nikogas nesum se otkazal , sum igral i na 35-40igraci taka da toa e losoto sto nikoj admin/gm/lider ne reklamira server .. :-[ :-[Отсутен Danny Bonnucy

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 528
 • Популарност: +2/-1
Одг: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« Одговори #2 на: Ноември 03, 2018, 01:11:00 am »
[member=533]Shotshy[/member] 
[member=3593]Dimitrov[/member] 
[member=5]Makedonce_[/member] 
[member=3]Gringo[/member] 
[member=324]BoKiii[/member] 

Danny Bonnucy
Server Admin
Ovlasteni ste so GM level 1 od administrator Arkady Karasov
Ovlasteni ste so GM level 2 od administrator Timmy Turner
Ovlasteni ste so GM level 3 od administrator Tery Wilson
Ovlasteni ste so Admin level 1 od administrator Tery Wilson 

Отсутен Sheriff.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 203
 • Популарност: +1/-2
 • ****
Одг: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« Одговори #3 на: Ноември 06, 2018, 11:40:21 pm »
Тије лидери/админ/гм ако се вратат ти не треба да бидиш апсолутно лидер дечко оти сега секој може да земе лидер оти
ка што гледам кој земале лидери така да ти сакаш да се вратат админ/гм/лидери тија и да бидеш исти сонив не дечко
грешка си тебе одма ќе те довнат ти гарантирам затоа рпај таму игра шо праеш и не каужуј кој да вратат кој не.

Yosef Tarasov

Отсутен Ϝᴜᴄᴄɪʙᴏʏ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 100
 • Популарност: +1/-0
 • Again the legend returns'
Одг: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« Одговори #4 на: Ноември 10, 2018, 01:23:08 am »
Ако се вратат стари играчи нека се вратат за да рпат, а не да се враќат за да стигнат до функција.А и шо јадите гомна сите со играчите, коа че сватите дека добар сервер не е тој шо има повеќе играчи, туку тој шо има рп.Така да дв не паѓа од 1 - во место у рп.

Отсутен m1k

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 272
 • Популарност: +109/-4
 • To nije osmeh, to je grc !
Одг: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« Одговори #5 на: Ноември 14, 2018, 12:22:46 pm »
Без функција не можат ли тие да играат на сервер ? Зашто да не можат, баш и повеќе ќе се крене РП на сервер ако тие самоволно дојдат и почнат да РПаат нешто по сервер и да развијат повеќе факции и да се трудат така со тек на време и играчи ќе се вратат.Доколку им дадеш само така функција тие играат без жар само за таа ебана функција и нема да се замараат со нивната должност..

Отсутен John Dillinger

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 163
 • Популарност: +2/-0
 • I rob banks for a living, what do you do? - J.D.
Одг: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« Одговори #6 на: Ноември 15, 2018, 01:19:28 am »
Значи, глобалот го сјеба ДВ, џабе е сега се.

Отсутен Shotshy

 • Support Administrator
 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 385
 • Популарност: +8/-4
 • Interconn Hosting Community
Одг: (Предлог) За Подобар Сервер (Aktivni igraci redovno)
« Одговори #7 на: Ноември 15, 2018, 04:44:55 pm »
Искрено, незнаете што пишувате.

Тоа не зависи од нас.
Stewart Sanderson
ex. Jerry Morton

Ovlasteni ste so Admin level 1338 od administrator Nick_Bash
Ovlasteni ste so Admin level 1336 od administrator Hector_Grimsted
Ovlasteni ste so Admin level 8 od administrator Hector_Grimsted

[/c