Декември 11, 2019, 06:54:50 pm

Автор Тема: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]  (Прочитано 7257 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Sheriff.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 204
 • Популарност: +1/-3
 • ****
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #105 на: Декември 13, 2018, 03:31:28 pm »
Loco Syndicate coming soon...

Yosef Tarasov

Отсутен Terrone Carzillho

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 400
 • Популарност: +12/-0
 • Где сте мишеви?
 • Nick на сервер: Terrone Carzillho
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #106 на: Декември 14, 2018, 05:21:02 pm »
Да се додадат лежалки за мд да има смисла за рп,да се додаде многу подобри цмд за повеќе рп во мд.Интератор и други работи.
Такси да се вклучува такси метар со цмд и така да се зголеми рп.
Да се додаде на која било вуква да има ме ја дига ручната кочница и автомобилот да застане.
Да се додадат брзини за менување.
Да се додаде цмд за ЛСПД и други мвр да има цмд и да можеш да го влечеш играч со тебе, вака нема да се избегнува рп.
Ова да се стави многу подобро рп  ке има.
Отсутен Joseph Carfano

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1657
 • Популарност: +50/-3
 • Retired GameMaster.
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #107 на: Декември 14, 2018, 05:43:07 pm »
-  Да се стави како некоја зона кај што играчите ќе можат да се забавуваат ( тркање со картинг количка и др..)
- Објекти за уредување на двор од куќа да бидат со иг пари.
- Да се врати SWAT посебно.
- Да се купува втор слот за кола/мотор со иг пари,другите понатаму со дон поени.
- Да се тргне воз,да се врати олд мотел,така дм ќе биде во затворено,не вака по сите што ќе поминат да дмаат.
- Да се направат поубави скинови за такси.
- Нови женски скинови за Yakuza.
 
Ќе едитирам ако ми текне уште нешто.


Отсутен Thomas_Consuelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
 • Популарност: +0/-0
 • Podobro da pobedis
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #108 на: Декември 15, 2018, 06:13:29 pm »
Koga sakame da ja spawneme kola kade sto e parkirana na pisme /vozilomvc i se otvora tabela na vasite vozila kade sto e parkirana vasata kola stiskata na vaseto vozilo i se spawnuva pred toa vaseto vozilo da e vo drug (svet ili nekoj golem intrior) za da ne laga serverot od koli.Znam deka ova go ima na LS RP poradi toa ova go zboruva da bideme po napredni od nekoj drugi serveri vo Makedonija.

Отсутен Baba Ljena

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 127
 • Популарност: +0/-0
 • La Lakers 🏀
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #109 на: Декември 22, 2018, 05:00:15 pm »
1. Знам дека доста души нема да се согласат со моето мислење, но ако би можело Хитман да се смени во друга мафија, со тоа што во градот ќе има 3 мафии и секоја мафија да си има своја територија. Мафиите не само што ќе продаваат дрога, да продаваат и оружје, на пример, зимаш пакети-материјали и ги носиш во посебен простор во лабораторија каде што ќе можеш да ги обработиш и потоа да се прави оружје од нив, М4, АК47, Деагле, МП5, Снајпер и уште некои би биле доволни. Ако би можело сите мафии да се разликуваат во нешто на пример, едната мафија да има нешто што го немаат другите мафии, истото и за другите.

2. Да се зголеми заработката на работите по можност.

3. Да се направат некои помали острови и на нив да имаат посебни скрипти за мафии или имоти за играчи. Барем глисерите да имаат некаква корист...

4. Комбињата и џиповите да имаат 2-3 слота повеќе од колите во /гепек. По можност нека се стави посебен слот за ставање на мртви тела, а не да го носиш во раце додека бараш место да го скриеш.

5. Да се додадат системи за играње на кошарка, билјард, покер итн.

6. Радиото како објект да биде по корисен. Кога играчот ќе стисне Y да се отвори прозорче каде што ќе може да се стави линк и да се пушти музика. Исто така да се направат команди за оставање радио на земја и слично.

7. За оние што рпаат СВАТ би било интересно да се стават команди за јаже, на пример, кога ќе се вози во хеликоптер и кога ќе ја напише командата за јаже, да може да се спушти од хеликоптер, а кога е на зграда со истата команда да може да се спушти од зграда.

8. Системот за барут јас на ваше место би го сменил. Би искриптал еден објект и нека стига барут на секој саат во некоја кутија, а не вака некој ќе го вози возот со саати или пак некој читер ќе го отера во три лепе, а уште полошо некој што не иде по барут е дмнат.

9. Ако може да се додаде нешто или измисли како SAMC - San Andreas Marine Corps каде што ќе се употребува војничкиот скин и нешто друго за нив.

10. Кога играч ќе купи куќа да има празен интериор и сам да си ја уредува и мебелот да биде поефтин.


Ќе сменам коментар ако имам нешто да додадам

Отсутен John Dillinger

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 222
 • Популарност: +3/-0
 • I rob banks for a living, what do you do? - J.D.
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #110 на: Декември 26, 2018, 04:18:54 am »
Ќе биде опен некогаш серверот пак ?

Отсутен SKI MASK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 119
 • Популарност: +3/-1
 • ЛУД
Blue still in the range, i'm doin' my thang
       The semi auto spray, run if you get away
         I'll find your whereabouts and clap at you
                   another day.

Отсутен Special Swagg L.

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 114
 • Популарност: +7/-1
 • Kawhi Leonard
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #112 на: Декември 29, 2018, 02:12:54 am »
Vratete slotovi za avtomobili i motori da se kupuvaat so IG pari.

Отсутен Dario :D

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 91
 • Популарност: +1/-2
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #113 на: Јануари 14, 2019, 11:52:32 pm »
Da Se Vrati Dolno Gorno Seme LSG Na Staroto Mesto Kako Porano I Drugi Raboti Novi da Se Napravat Moze da Se Napravi Mapa Da Se Prodavat Kolite I Motori Dw Parking Da se Zagradi Ubavo

Отсутен Dasse

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1080
 • Популарност: +14/-11
 • 21 Savage
 • Nick на сервер: William_Dasse
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #114 на: Јануари 15, 2019, 12:01:47 am »
Delete DOC


William_DasseОтсутен David.Pinki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 105
 • Популарност: +0/-0
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #115 на: Јануари 15, 2019, 04:09:12 pm »
-  1. Да се врати CJ скин во бутик и така 80% од играчите го користат веќе.

-  2.Да се врати долно и горно семе

-  3.Да се додаде /канцеларија и да може играч да продаде на друг играч

-  4.По мое да се врати стил 0 нема везе тоа трчање по скин ова она повеќе рп , исто е нема везе боље е стил 0

-  5.Да се среди бугот со /track и /avtomobil --> лоцирај зошто е бугирано ти ги дава у лв или некогаш не ти ги ни дава.

-  6.Да се врати SFPD SFMD мислам дека беше сто пати повеќе интересно и повеќе рп низ градовите,пример SFPD  прашуваат дали имаат дозвола да влезат во ЛС и слично.

-  7.Кога се регистрира акаунт и кога влегуваш на серверот на самиот почеток да ти дава по 15к 20к барем да има да си смени скин или да отиде до некоја работа со рент возило , зошто со 500 долари ништо не се прави.

-  8.Да се врати UCP или не знам што е дали е бугирано дали исклучено , у главном да се врати.

« Последно менување: Јануари 15, 2019, 04:27:52 pm David.Pinki »
#МРТОВ ШИПТАР,ДОБАР ШИПТАР

#ШИПТАРСКИ ПИЧКИ

Отсутен Sacramento&Stallone™

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 94
 • Популарност: +0/-0
 • »V.I.P«
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #116 на: Јануари 16, 2019, 10:11:43 pm »
Da se napravi fabrika za proizvodstvo na oruzje i taa fabrika da se snabdi so kombinja i sekoj sopstvenik na gunshop da naracuva roba od taa fabrika

- I vlez na biznisi da se trgne i da se stavi toa so go kupuvas site pari kaj sopstvenik da idat t.e 30% kaj sopstvenik ili 50%
In my mind , in my head
This is where we all came from
The dreams we have , the love we share
This is what we're waiting for...
 

Отсутен Joseph Barbera

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2110
 • Популарност: +18/-27
Одг: Предлози за следен апдејт? [DWRPG v11]
« Одговори #117 на: Јануари 17, 2019, 01:58:07 pm »
Koga sakame da ja spawneme kola kade sto e parkirana na pisme /vozilomvc i se otvora tabela na vasite vozila kade sto e parkirana vasata kola stiskata na vaseto vozilo i se spawnuva pred toa vaseto vozilo da e vo drug (svet ili nekoj golem intrior) za da ne laga serverot od koli.Znam deka ova go ima na LS RP poradi toa ova go zboruva da bideme po napredni od nekoj drugi serveri vo Makedonija.

[member=3]Timmy[/member] 

[member=533]Shotshy[/member]

Ubavo e kazano ova so kolite,naprajte go taka kje nema nigde lag.