Јуни 25, 2019, 09:46:54 am

Автор Тема: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?  (Прочитано 668 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен jayden taylor.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 263
 • Популарност: +6/-0
 • ex. gamemaster
Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« на: Октомври 12, 2018, 10:18:25 am »
Добро, чим сите постирате во врска со сервер ова она, еве еден реален пост.

Вака, зашто нема РП на сервер?

1. Да почнеме од фактот дека сите играа претходно за имот и не им беше гајле за РП. ДВ како РП сервер е солиден, не викам најдобар, солиден сервер, но тоа не значи дека не може да се крене самиот сервер. Серверот го прават играчите, не админите, не власници на серверот. За да биде добар сервер, играчите треба да играат РП и да почитуваат правила.
2. Сите оние што викаат нема рп нема рп, углавно глават на форум, постираат РП Дискусија и го вреѓаат максимално серверот за тоа како нема РП. Нема врска дали играат или не. Тоа време што го посветуваат на форум углавно тие што јадат гомна и прашуваат Има рп има рп? Кај има најмногу РП, треба да си влезат на сервер да поиграат малце и да си видат сами, секој од своја перспектива.
3. Пред глобал, серверот немаше РП. Од коа се пушти РАКДРОИД, сите почнаа тоа да го користат и седат АФК за левел и пари, и сега е така не викам не, али помалце од што беше. Има 90 „активни играчи“ од кој 90% се АФК, а другите симулираат. Од моја перспектива, 90% од овие што зборат на форум и вреѓаат да си влезат ингејм и да порпаат, серверот ќе се качи и ќе има 200-300 играчи солидни.
4. Како што можам да гледам, РП Дискусија е за дискусија околу РОЛЕПЛЕЈ, а 99% од постови не се ни во врска со ролеплеј туку од типот „ Како РП?“, „Маме му ебавте на сервер“,„Има ли РП?“ и преку 90 теми од овој тип.

Пред да зборите во врска со сервер, зошто нема активност и ред други работи влезете и сами проверете, а не да седите на форум и да лупате глава од тестатура. Гледајте го фактот на тоа дека активноста ја прават играчите, а не админите. Админи можат да си стаат колку сакаат ботови и да биде 1000/1000 сервер. Заклучок на тоа зашто „падна“ ДВ како сервер:

- Админи не се криви за ништо, ветија работи и исполнија не се иде туку така и не се скрипта туку така.
- Активноста е омаловажувана од ликови што не ни влегле на сервер, не ни играат на сервер.
- Нема РП зошто сите „најаки рпери“,„дв легенди“ и ред други работи кои си зборат само седат на форум и лупаат глава од тестатура.
- Исто така и важен фактор игра и школото, бидејќи некои се фокусираат на школо и учат.

Размисли пред да збориш нешто, не само да лупаш глупости по РП Дискусија. Од моја перспектива може да се дигне сервер со малце вложен труд и РП ин гејм.
Не мора да значи дека исто мислат сите, ова е моја лична перспектива.

Поздрав,
Jasson Xotter / Jayden Taylor.

grave.

 • Гостин
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #1 на: Октомври 12, 2018, 10:43:17 am »
Прво активност треба од хеад и админи цел тим да е активен и да се регулира како што треба а не по форум да се чека по 5 дена за одговор ( мислат имаат сервер најдобар и  само за еден одговор ке се чека по денови ..) кога сите ке бидат активни цел тим на ДВ тестери , хелпери , хеади , админи е после тоа тие што се лидери треба исто да се активни или да си донесат екипа и да се симулира како може да има 100 играчи а 2 админи кој се активни на кој попрвен да се одговоре , значи нема најпрво активност од ДВ тим а камо ли од играчи затоа и пропадна за РП лесна е можам сам да девелопам карактер по слики на форум ама кога нема активност за курот ти се слики на форум кога ИГ едвај 10 мин има активни за РП.
Не е сета до играчи (моментално пола тим на ДВ е хаос.)

Отсутен Jack Stevenson

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 741
 • Популарност: +24/-29
 • Nikola crying.
 • Nick на сервер: Jack_Stevenson
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #2 на: Октомври 12, 2018, 12:36:54 pm »
Како играчите да се замарат за еден сервер кога самите администратори тоест хеади не се замарат? Во темата ѓи имаш сите одговори http://dw-game.info/forum/index.php?topic=27384.msg185014;topicseen#msg185014


Отсутен Dasse

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1076
 • Популарност: +13/-10
 • 21 Savage
 • Nick на сервер: William_Dasse
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #3 на: Октомври 12, 2018, 01:02:19 pm »
Нема услови за РП.
Хеади не се запознаени со РП.


William_DasseОтсутен Matthew Uchiha

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 451
 • Популарност: +5/-1
 • Не играм.
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #4 на: Октомври 12, 2018, 01:29:00 pm »
AHHAGHAHAHAHHAhaha nasol koj da kazuva za rp i ti igrase za imot decko da ne otvoram videata na Josifer da vidis kakov civil si sea lider tuka tester ke mi se prajs idete grmnete se i ti i tvoeto liderstvo. ;)


[15:05:45](DW)BAN | Matthew_Uchiha od Admin Bloper_Waterstb

Отсутен 𝓓𝓪𝓿𝓲𝓭 𝓢𝓽𝓮𝓿𝓮𝓷𝓼

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1054
 • Популарност: +49/-16
 • History is decided by winners
 • Nick на сервер: David_Stevens
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #5 на: Октомври 12, 2018, 05:36:54 pm »
Нема услови за РП.
Хеади не се запознаени со РП.
Како играчите да се замарат за еден сервер кога самите администратори тоест хеади не се замарат? Во темата ѓи имаш сите одговори http://dw-game.info/forum/index.php?topic=27384.msg185014;topicseen#msg185014
   ASSISTANT CHIEF OF POLICE     DAVID STEVENS
LOS SANTOS POLICE DEPARTMENT - " To Protect and To Serve"


Отсутен jayden taylor.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 263
 • Популарност: +6/-0
 • ex. gamemaster
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #6 на: Октомври 13, 2018, 01:54:34 am »
AHHAGHAHAHAHHAhaha nasol koj da kazuva za rp i ti igrase za imot decko da ne otvoram videata na Josifer da vidis kakov civil si sea lider tuka tester ke mi se prajs idete grmnete se i ti i tvoeto liderstvo. ;)

Од Јануари го играм акаунтот Jasson Xotter, даден ми е :)

Отсутен Matthew Uchiha

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 451
 • Популарност: +5/-1
 • Не играм.
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #7 на: Октомври 13, 2018, 10:28:25 am »
AHHAGHAHAHAHHAhaha nasol koj da kazuva za rp i ti igrase za imot decko da ne otvoram videata na Josifer da vidis kakov civil si sea lider tuka tester ke mi se prajs idete grmnete se i ti i tvoeto liderstvo. ;)

Од Јануари го играм акаунтот Jasson Xotter, даден ми е :)
toa malite decinja gi lazi .


[15:05:45](DW)BAN | Matthew_Uchiha od Admin Bloper_Waterstb

Отсутен jayden taylor.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 263
 • Популарност: +6/-0
 • ex. gamemaster
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #8 на: Октомври 13, 2018, 03:50:51 pm »
AHHAGHAHAHAHHAhaha nasol koj da kazuva za rp i ti igrase za imot decko da ne otvoram videata na Josifer da vidis kakov civil si sea lider tuka tester ke mi se prajs idete grmnete se i ti i tvoeto liderstvo. ;)

Од Јануари го играм акаунтот Jasson Xotter, даден ми е :)
toa malite decinja gi lazi .

Иам доказ :) Сакаш да се кладиме?

Отсутен Mayk_Rodrigez

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
 • Популарност: +1/-0
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #9 на: Октомври 13, 2018, 07:35:54 pm »
Ако админите не се редовни и не ја регулират играта се е џабе хеад админите во  неделата  само на два саати се пуштат така да ..Мое мислење е да се качи редовноста на администацијата целата па тогаш останатото..

Отсутен Jack Stevenson

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 741
 • Популарност: +24/-29
 • Nikola crying.
 • Nick на сервер: Jack_Stevenson
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #10 на: Октомври 18, 2018, 12:29:35 pm »
Нема услови за РП.
Хеади не се запознаени со РП.
dodeka bese admin gm imase sea nema ee zivote


Отсутен jayden taylor.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 263
 • Популарност: +6/-0
 • ex. gamemaster
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #11 на: Октомври 18, 2018, 01:49:24 pm »
Нема услови за РП.
Хеади не се запознаени со РП.
dodeka bese admin gm imase sea nema ee zivote

Дволични фацки бато. :)

Отсутен Dasse

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1076
 • Популарност: +13/-10
 • 21 Savage
 • Nick на сервер: William_Dasse
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #12 на: Октомври 18, 2018, 03:16:10 pm »
Нема услови за РП.
Хеади не се запознаени со РП.
dodeka bese admin gm imase sea nema ee zivote

Kaj rpav koa bev admin osven ync?
Se otkazavme od fakcijata zatoa so nema uslovi za rp i od togas neam rpano.


William_DasseОтсутен jayden taylor.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 263
 • Популарност: +6/-0
 • ex. gamemaster
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #13 на: Октомври 18, 2018, 08:16:51 pm »
Нема услови за РП.
Хеади не се запознаени со РП.
dodeka bese admin gm imase sea nema ee zivote

Kaj rpav koa bev admin osven ync?
Se otkazavme od fakcijata zatoa so nema uslovi za rp i od togas neam rpano.

Lesno e da kazhes nema uslovi za RP :) Imash Faction Development, imas 16 iljadi drugi mesta za RP i nacini za RP. Nemavte igraci u YNC. Site se razotidoa.

Отсутен Dasse

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1076
 • Популарност: +13/-10
 • 21 Savage
 • Nick на сервер: William_Dasse
Одг: Лична перспектива, зашто нема рп на сервер?
« Одговори #14 на: Октомври 19, 2018, 09:50:59 am »
Нема услови за РП.
Хеади не се запознаени со РП.
dodeka bese admin gm imase sea nema ee zivote

Kaj rpav koa bev admin osven ync?
Se otkazavme od fakcijata zatoa so nema uslovi za rp i od togas neam rpano.

Lesno e da kazhes nema uslovi za RP :) Imash Faction Development, imas 16 iljadi drugi mesta za RP i nacini za RP. Nemavte igraci u YNC. Site se razotidoa.

U YNC rpavme 5/6 dusi, pravilno RP, iako bevme 6 dusi najjaki bevme  :)
Ama uslovi nema i se otkazavme od RP


William_Dasse