Јуни 17, 2019, 10:38:34 am

Автор Тема: [БАРАМ] - Да ми напрајте header  (Прочитано 253 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен James Buckley

  • Наш човек
  • **
  • Пораки: 925
  • Популарност: +8/-2
  • smoke mardeljano
[БАРАМ] - Да ми напрајте header
« на: Октомври 11, 2018, 12:25:31 am »
Што барате да се изработи: Header (слично на ова со текст , RAMOS1x2 под него BET & WIN ) и најдолу во левиот долу ќош Contact us: под contact us:  вака да пишите
WhatsApp : +41 76 646 49 22 ) Кој го направи има 3 милиони ингејм слично како ова https://imgur.com/a/PXSisoK со убав текст што мава на црвено.
Задолжителни информации на изработка (текст, рендер, слика):
Позадина да биде оваа : https://imgur.com/a/ucmAnNt исечете ја средете ја да биде убаво.
Погоре ви е објаснето убаво.
Кој направи 3м ингејм. фала

Отсутен old man pecula

  • Наш човек
  • **
  • Пораки: 929
  • Популарност: +14/-4
  • pow pow pow
Одг: [БАРАМ] - Да ми напрајте header
« Одговори #1 на: Октомври 11, 2018, 01:02:37 am »
i so sea ako si od svajcarija
od koj kanton si odi prijavi se na pvt message
shitty shit