Dreamworld Gaming

Новости:

 • Забава; Помош; Дружба - придружете се на нашиот
  Discord сервер
 • Наш официјален Website: DreamWorld Website
 • Бидете и вие дел од големата DreamWorld заедница!

Hi - Shotshy

Shotshy · 44

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Shotshy

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 10
  • Репутација: 0
 • Пиши пропало.
на: октомври 07, 2018, 07:54:14 pm
Здраво, како сте? Има ли некое подобрување у РП игра или иста песна е на серверо?
Некој од старите играчи има ли?

ex. Nikola Boxer -.-
ex. Jerry Morton
ex. Hitman leader >.<


Scripting & Web design


Отсутен [Forum Staff] Димитров

 • @dimitrovleonardo
 • Moderator
 • Почетник
 • *
  • Пораки: 338
  • Репутација: 3
Одговори #1 на: октомври 07, 2018, 08:20:37 pm
Има има  ;D


William Hemmings
ex. Sam Brisbane

Присутен Филип Турбо

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 1661
  • Репутација: 22
 • OPEL POWER!
Одговори #2 на: октомври 07, 2018, 08:59:40 pm
ima dnevno 50 igraci od koi 15 afk 10 se vozat 10 rpaat i drugi 15 admini/gm