Dreamworld Gaming

Новости:

 • Забава; Помош; Дружба - придружете се на нашиот
  Discord сервер
 • Наш официјален Website: DreamWorld Website
 • Бидете и вие дел од големата DreamWorld заедница!

Нова форум тема

Gringo · 868

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Tyrell Deshawn

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 68
  • Репутација: 1
Одговори #30 на: септември 30, 2018, 04:25:54 pmОтсутен [Forum Staff] Gringo

 • Вонземјанец
 • Moderator
 • Наш човек
 • *
  • Пораки: 631
  • Репутација: 62
 • Коју послуку порати...коме?
Одговори #31 на: септември 30, 2018, 11:50:51 pm
Неможи да се гледа потпис на корисниците преку телефон @Gringo
Иначе предобар е.
@Mitich namerno e isklucena taa opcija bidejki nekoi korisnici imaat potpisi dolgi kolku edna strana.Отсутен Markus.

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 12
  • Репутација: 0
 • МВР Симулатор!
Одговори #32 на: октомври 11, 2018, 10:27:27 pm
Јакоо

Отсутен Lex_Luger

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 4
  • Репутација: 0
Одговори #33 на: октомври 12, 2018, 12:34:01 pm
SUPER E  :)