Dreamworld Gaming

Новости:

 • Забава; Помош; Дружба - придружете се на нашиот
  Discord сервер
 • Наш официјален Website: DreamWorld Website
 • Бидете и вие дел од големата DreamWorld заедница!

[Pomos]Vo vrska so SAMP verzija

Ruthless · 223

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Ruthless

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 110
  • Репутација: 13
 • f*** you and your motherfacking mama
на: септември 25, 2018, 03:59:11 pm
Име и презиме(на сервер):/
За што станува збор(во кратки црти):Epa imam druga verzija na SAMP i na DW nemozam da igram,pa kako da napravam da mozam i na DW verzijata i na drugata da igram SAMP?
Детално објаснување(незадолжително):Nema potreba
Слика/видео(пожелно):Nema potrebaОтсутен John Donnovan

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 535
  • Репутација: 21
 • retired gamemaster
Одговори #1 на: септември 25, 2018, 05:58:30 pm
Треба да ја имаш веријата на која ДВ е пуштена.
Неможеш со друга верзија од верзијата на ДВ да играш на серверот.

"I promise to treat you as good as my leather and ride you as much as my Harley."

Brian Chambers- TBE
John Donnovan- retired gamemasterОтсутен Ruthless

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 110
  • Репутација: 13
 • f*** you and your motherfacking mama
Одговори #2 на: септември 25, 2018, 09:02:14 pm
Треба да ја имаш веријата на која ДВ е пуштена.
Неможеш со друга верзија од верзијата на ДВ да играш на серверот.
Ne me svana izgleda.Znaci znam deka nemozam prasuvam dali ima nacin da igram na 2 razlicni verzii nekoja programa ili kako?Отсутен John Donnovan

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 535
  • Репутација: 21
 • retired gamemaster
Одговори #3 на: септември 25, 2018, 09:59:21 pm
Значи нема.

"I promise to treat you as good as my leather and ride you as much as my Harley."

Brian Chambers- TBE
John Donnovan- retired gamemasterОтсутен calvin uchiha

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 502
  • Репутација: 88
 • баниран
Одговори #4 на: септември 29, 2018, 10:29:50 am
simni gi i dvete verzii i samo koa kje sakash da igras na dw install na 0.3.7 preku taa verzija
nema veze 2 sekundi rabota e isntallot posle vrati si ja taa


Calvin Uchiha 2012 - 2018

няма проблем, ние сме братя, всички се продаваме за шибана заплата

retired player
Не играм


Отсутен [Staff] Berkay Gokce

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
  • Пораки: 145
  • Репутација: 4
 • i'm my own worst enemy.
Одговори #5 на: септември 30, 2018, 10:36:09 pm
Objasneto ti e od Calvin.