Dreamworld Gaming

Новости:

 • Забава; Помош; Дружба - придружете се на нашиот
  Discord сервер
 • Наш официјален Website: DreamWorld Website
 • Бидете и вие дел од големата DreamWorld заедница!

Shon_Thor

Zdravche · 49

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Zdravche

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 12
  • Репутација: 0
на: септември 24, 2018, 11:12:08 pm
кај сте бабчиња, шо има ново ?
знам дека имало глобал, ама изгледа... нема везе :D

интересира ме околу форумо,
дали има борд нешто слично на чет,
да може да се дискутира на разни теми.
Ако да, како се вика бордо или треба привилегии да имаш (пораки, популарност...) ?

ех. Yakuza, Hitman, LSPD, Vlada, Ballas, ARM, LCNx2
ex. GameMaster Level 1


Отсутен Brankec

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 256
  • Репутација: 4
 • Diehard Loccie.
Одговори #1 на: септември 24, 2018, 11:21:35 pm
HEY THERE NEZDRAV ZDRAVKO

sup

Нема чет. Луѓето наваѓаат други начини за дискутирање на разни теми еве во запознавање, РП дискусија и други бордови.

Always strive and prosper.

Ти братче да не си малко шхлакнат?

.