Јули 22, 2019, 06:20:16 pm

Автор Тема: [Проблем] Казна од 10м и 230к.  (Прочитано 286 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Tonka Morgan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
 • Популарност: +0/-2
[Проблем] Казна од 10м и 230к.
« на: Септември 15, 2018, 03:44:58 am »
Име и презиме на сервер: Castello_Bonucci
Левел(незадолжително): 10
За што станува збор:  Значи дзвони ми другар и ми вика дека ме казниле инг 10м и 230к причина: Наредба, па добро бе нели John_Corleone ми ѓи врати тие 10м и 230к што бев у минус, еве и слиќи: https://imgur.com/a/bsOhEVS исто и у темата во суппорт ми одговори дека е средено: http://dw-game.info/forum/index.php?topic=26380.0 , па што тга пак наредуеш да ме казнуат, значи нема смисла овој што га правите ај тамн ми вратите парите почна да рпам и вие пак сга, кур си играте или што, некој ќе се труди да игра на вашиот сервер за овакво нешто???  наместо да искачам кд ме викат кафе ова она ја дома самп играм како некоја будала за на крај овој да га направите, па неќем да пцуем туј и да се недолично однесуем ама стварно претеруете, дек га целосното свое време тука вложуем још овака да ми се понашате, зашто ми дома пц троши струја за накрај некој да дојде и да си се заебава со тебе, или средете или више нема никад ни очи да ми видите, а и од оваква администрација падна серверот на 150 играчи ( со ракдроид ) ама така ќе е кд си кур игате некој ќе се мучи вие овака, сакам да се среди или чао белла.
Слика/видео: https://imgur.com/a/7EfmvNJ

Отсутен Toni Morgan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 41
 • Популарност: +0/-1
Одг: [Проблем] Казна од 10м и 230к.
« Одговори #1 на: Септември 15, 2018, 03:41:14 pm »
Тој е брат, убаво си наведе ти дека ни играш трудиш се, сега еден проблем имаш и тоа неќат да го решат, ама затоа и падна серверот како што си и кажа ти...

Отсутен Tonka Morgan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
 • Популарност: +0/-2
Одг: [Проблем] Казна од 10м и 230к.
« Одговори #2 на: Септември 15, 2018, 05:21:22 pm »
Тој е брат, убаво си наведе ти дека ни играш трудиш се, сега еден проблем имаш и тоа неќат да го решат, ама затоа и падна серверот како што си и кажа ти...
Епа ем сакат играчи ем овака прават, ја сга што треба да правим имам викендица имам кола имам пари банкомат, и тој сга све ли у вода да ми пропадне, још малце треба сметќи да платим и за тој у казна да идем и ајт наздравје, па не е никој будала да игра да направи имот за рп, за му ојде све тој и пак од почеток да почне, фала богу дек нема ни да игра више.

Отсутен Boss Ince

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 320
 • Популарност: +8/-1
Одг: [Проблем] Казна од 10м и 230к.
« Одговори #3 на: Септември 16, 2018, 11:24:04 am »
Цитат
наместо да искачам кд ме викат кафе ова она ја дома самп играм како некоја будала за на крај овој да га направите

Не е лесно..
"In the United States, the Mafia makes witnesses disappear so they can't testify in court. In Colombia, Pablo Escobar made the whole court disappear."Steve Murphy

Отсутен Tonka Morgan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
 • Популарност: +0/-2
Одг: [Проблем] Казна од 10м и 230к.
« Одговори #4 на: Септември 16, 2018, 04:46:51 pm »
Дај бе средете бе леле неможем ни сметќи да платим ќе отидем још толку у минус.

https://imgur.com/a/drNtSGX

Отсутен Ryan Garcia

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 326
 • Популарност: +4/-0
 • Founder Of Bug's
Одг: [Проблем] Казна од 10м и 230к.
« Одговори #5 на: Септември 16, 2018, 06:45:52 pm »
abe bratle, abe begaj od tuka dodeka e vreme rperite si ojdea ti kje rpas neli gleas deka se i e za pari se i e za doniranje ...

Отсутен John Corleone

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1334
 • Популарност: +38/-3
 • Admin Menager
Одг: [Проблем] Казна од 10м и 230к.
« Одговори #6 на: Септември 16, 2018, 09:38:49 pm »
Наредба од хеад.