Гласање

Жанр?

Rap/Hip-Hop.
13 (65%)
Rock 'n' Roll/Metal.
4 (20%)
Pop.
1 (5%)
R&B (Rhythm and Blues).
0 (0%)
Друго.
2 (10%)

Вкупно гласови: 20

Автор Тема: [Дискусија] Жанр?  (Прочитано 236 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен NEWSTED THE GOD

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 171
 • Репутација: 1
 • Laker!!
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #15 на: септември 16, 2018, 08:42:53 pm »
@NEWSTED THE GOD 11 sprema 3
Cekam komentar od tipot " kke te obesam/glup/neizivean i sl
A?
Adrenaline starts to flow , thrashing all around , Acting like a maniac ,WHIPLASH !!!!

Отсутен Arkantos

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 235
 • Репутација: 0
 • laughing my ass off
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #16 на: септември 16, 2018, 09:26:46 pm »
Ова е борд за музика, не за твоето чудно безобразно однесување.
in a sea of people, my eyes will always search for you.

Отсутен Bankroll

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 933
 • Репутација: 13
 • E B K
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #17 на: септември 16, 2018, 10:12:04 pm »
Ова е борд за музика, не за твоето чудно безобразно однесување.
Ме интересира колку години имаш? Или се понашаш како да живееш во 1970-те?
Ова е интернет, што сака ќе ти каже и неможеш да смениш. Затоа не се пали, те молам да разбереш дека е  и н т е р н е т.
i got shooters the fuck you mean


dont want war

Отсутен Arkantos

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 235
 • Репутација: 0
 • laughing my ass off
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #18 на: септември 16, 2018, 10:14:04 pm »
Точно, тоа е интернет а ова е борд за музика.
in a sea of people, my eyes will always search for you.

Отсутен NEWSTED THE GOD

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 171
 • Репутација: 1
 • Laker!!
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #19 на: септември 16, 2018, 10:45:53 pm »
Ова е борд за музика, не за твоето чудно безобразно однесување.
Ме интересира колку години имаш? Или се понашаш како да живееш во 1970-те?
Ова е интернет, што сака ќе ти каже и неможеш да смениш. Затоа не се пали, те молам да разбереш дека е  и н т е р н е т.
Пишува се НЕ МОЖЕШ пошто гледам на едан му спомна за граматика . 😀
Adrenaline starts to flow , thrashing all around , Acting like a maniac ,WHIPLASH !!!!

Отсутен 3418

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 165
 • Репутација: 0
 • 13_klifordzy_12
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #20 на: септември 16, 2018, 11:39:30 pm »
Karlo boward uste si bolesnim svaka cast zlatna medalja

Отсутен felanov

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1054
 • Репутација: 48
 • Charachted Old School
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #21 на: септември 17, 2018, 09:18:17 am »
Избришан коментар на тој трештениот.
Harley Thorpe 2011 - 2018


Отсутен Душан Пекић Пинки

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 101
 • Репутација: 1
 • Karanje je nauka
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #22 на: септември 17, 2018, 10:27:14 am »
prvoto
Really Nigga ?

Godine su prosle , ostale su rane

Ovaj život je kao neka prica
rane dolaze rane odlaze
umires , sta ces
bolje da živim jedan dan kao lav
nego ceo život kao miš

Отсутен Edgar Hogar :]

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 143
 • Репутација: 2
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #23 на: септември 17, 2018, 08:45:53 pm »
@NEWSTED THE GOD 11 sprema 3
Cekam komentar od tipot " kke te obesam/glup/neizivean i sl
Epa samo 3ca pametni  :),onoa se kanceri

Отсутен Bankroll

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 933
 • Репутација: 13
 • E B K
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #24 на: септември 17, 2018, 08:50:06 pm »
@NEWSTED THE GOD 11 sprema 3
Cekam komentar od tipot " kke te obesam/glup/neizivean i sl
Epa samo 3ca pametni  :),onoa se kanceri
Чувството кога мислиш дека си експерт во музика бидејќи слушаш олд скул. 90% од вас рок фанови.
i got shooters the fuck you mean


dont want war

Отсутен Edgar Hogar :]

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 143
 • Репутација: 2
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #25 на: септември 17, 2018, 08:50:58 pm »
@NEWSTED THE GOD 11 sprema 3
Cekam komentar od tipot " kke te obesam/glup/neizivean i sl
Epa samo 3ca pametni  :),onoa se kanceri
Чувството кога мислиш дека си експерт во музика бидејќи слушаш олд скул. 90% од вас рок фанови.
brat priznavam old school rap , ama gucci gang 6ix9ine nema sansi i drugi kanceri
Ama ima lugje sho i se svigjat i neka gi slusat sekoj ima razlicen vkus

Отсутен felanov

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1054
 • Репутација: 48
 • Charachted Old School
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #26 на: септември 17, 2018, 09:35:01 pm »
Ќе ви ја заклучам и оваа тема ако не се научите разлика меѓу трап и рап и ми го вреќате рапот за џабе. Ум у главата луѓе.
Harley Thorpe 2011 - 2018


Отсутен Bankroll

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 933
 • Репутација: 13
 • E B K
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #27 на: септември 17, 2018, 09:46:36 pm »
@NEWSTED THE GOD 11 sprema 3
Cekam komentar od tipot " kke te obesam/glup/neizivean i sl
Epa samo 3ca pametni  :),onoa se kanceri
Чувството кога мислиш дека си експерт во музика бидејќи слушаш олд скул. 90% од вас рок фанови.
brat priznavam old school rap , ama gucci gang 6ix9ine nema sansi i drugi kanceri
Ama ima lugje sho i se svigjat i neka gi slusat sekoj ima razlicen vkus
Епа зашо другите ги викаш канцери шо одбрале РАП?
Сето тоа е под рап жанрата - трап,дрил,г-функ и сите други видови на суб-жанри. Исто како во рок што има - софт рок, алтернативен рок и.т.н
i got shooters the fuck you mean


dont want war

Отсутен felanov

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1054
 • Репутација: 48
 • Charachted Old School
Одг: [Дискусија] Жанр?
« Одговори #28 на: септември 17, 2018, 10:35:49 pm »
Ок разјасните две ствари ако е сето тоа под рап.
Олд Скул рап не вреќајте у никој случај и не мешајте со трап њу скул

https://www.youtube.com/watch?v=kO-XmvYlow8
Жени коли пари, тоа е се кул, но кој кур, Американски сон? не фала ја сум олд скул. копилето тољо на тронот
Harley Thorpe 2011 - 2018