Dreamworld Gaming

Новости:

 • Забава; Помош; Дружба - придружете се на нашиот
  Discord сервер
 • Наш официјален Website: DreamWorld Website
 • Бидете и вие дел од големата DreamWorld заедница!

Rouhtin Soluntion

crippy · 177

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен crippy

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 5
  • Репутација: 0
 • supreme'
на: август 22, 2018, 05:21:07 am
Rouhtin Soluntion ке играм па со тај ник ке рпам гантон. Знаат ме поголемио дел од играчите
« Последно менување: август 22, 2018, 05:24:41 am crippy »

глобалистика '.'


Присутен Филип Турбо

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 1662
  • Репутација: 23
 • OPEL POWER!
Одговори #1 на: август 22, 2018, 10:46:43 am
mi tekna 5rank tvoj taksi giuseppe hoffman pred global  ;D ;D ;DОтсутен LONG LIVE JAH

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 149
  • Репутација: 55
 • Rip Vinnie Walker Wesley hardwell
Одговори #2 на: август 22, 2018, 09:48:14 pm
te znam
te ticapa kojno william adams

https://www.youtube.com/watch?v=pQoT2gG9qLg
                                   RIP X


Na dw zapoznav samo sebicni deca sto dadoa gz za posicija i nisto drugo glupa igra :)


Отсутен Kris Wu

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 519
  • Репутација: 28
 • Се колнам дека ќе кликнам на Палецот. Се заколна
Одговори #3 на: август 27, 2018, 10:12:31 pm
Кога ке ме повозеш на таа твојта машина Arrow Fly :D

Subscribe to my YouTube channel
www.YouTube.Com/c/Karatist4e

Отсутен Fernando Casio

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 446
  • Репутација: 4
Одговори #4 на: септември 02, 2018, 01:38:15 pm
The King is back.. Твој 5р такси бев и фебруар/март последно сум те видел иг. Call me ig. Same nick :)


Отсутен Henry Tomasino (Woozie Mu)

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 106
  • Репутација: 2
 • ex Woozie Mu
Одговори #5 на: септември 03, 2018, 10:53:51 am
Типац говораш струмички, кој си ти зашо не те знам а знам оти беше такси лидер 2016та.

Подршка!
подршка значи на некој куро да му го подржиш

поддршка се пишува


Отсутен Kris Wu

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 519
  • Репутација: 28
 • Се колнам дека ќе кликнам на Палецот. Се заколна
Одговори #6 на: септември 19, 2018, 11:33:24 pm
Типац говораш струмички, кој си ти зашо не те знам а знам оти беше такси лидер 2016та.
Do you mean Говориш Штипски?

Subscribe to my YouTube channel
www.YouTube.Com/c/Karatist4e