Декември 13, 2019, 03:20:15 pm

Автор Тема: [JOB]Камионџија возач на цистерни  (Прочитано 626 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен CanisMK

 • Developer
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 150
 • Популарност: +33/-5
[JOB]Камионџија возач на цистерни
« на: Август 20, 2018, 09:28:21 pm »
Камионџија возач на цистерна

Нова работа за сите играчи кој може да возат цистерни позната како нафтовозач од претходно но со неколку измени од претходно.
Локација на оваа работа се наоѓа во индустриска зона во градот Лос Сантос кај што се лоцирани и сите фабрики во градот

Потребно е да дојдете до цистерна и да ја наполните со гориво со стискање на Y до цистерна,потоа ја возите цистерната на бензинска пумпа и ја истоварате со притискање на Y на бензинска пумпа исто до цистерната.« Последно менување: Февруари 02, 2019, 07:15:49 pm BoKiii »

Отсутен Kris Wu

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 503
 • Популарност: +41/-7
 • Се колнам дека ќе кликнам на Палецот. Се заколна
 • Nick на сервер: DW propao
Одг: [JOB]Камионџија возач на цистерни
« Одговори #1 на: Август 31, 2018, 09:47:25 am »
Arno
Subscribe to my YouTube channel
www.YouTube.Com/c/Karatist4e
Michael Getix

 • Гостин

Отсутен Филип Турбо™

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2379
 • Популарност: +46/-33
 • OPEL POWER!

Отсутен bastiano battaglia

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 140
 • Популарност: +10/-2
 • creme de la creme
 • Nick на сервер: Bastiano_Battaglia