Декември 13, 2019, 03:21:19 pm

Автор Тема: [JOB]Разнесувач на Пици  (Прочитано 592 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен CanisMK

 • Developer
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 150
 • Популарност: +33/-5
[JOB]Разнесувач на Пици
« на: Август 20, 2018, 09:19:34 pm »
Нова Работа Разнесувач на Пици


Потребно е да се пресоблечете и да земете пица од пицерија и добивате црвен маркер каде да ја однесете.

Излегувате надвор од пицерија и до скутер стискате Y и ја ставате пицата во скутер.

Одите на дадена локација

Откако ке стигнете на дадена локација се симнувате од скутер и стискате Y до скутер и ја вадите пицата од скутер

ја носите пицата во црвен маркер и добивате пари од купувачотОтсутен Kris Wu

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 503
 • Популарност: +41/-7
 • Се колнам дека ќе кликнам на Палецот. Се заколна
 • Nick на сервер: DW propao
Одг: [JOB]Разнесувач на Пици
« Одговори #1 на: Септември 01, 2018, 11:04:33 am »
Супер
Subscribe to my YouTube channel
www.YouTube.Com/c/Karatist4e
Michael Getix

 • Гостин
Одг: [JOB]Разнесувач на Пици
« Одговори #2 на: Септември 01, 2018, 08:10:24 pm »

Отсутен Филип Турбо™

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2379
 • Популарност: +46/-33
 • OPEL POWER!

Отсутен Fabricio Battaglia

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 284
 • Популарност: +52/-8
 • Unni ti chiovi ti sciddica.
 • Nick на сервер: Fabricio Battaglia
Одг: [JOB]Разнесувач на Пици
« Одговори #4 на: Јуни 04, 2019, 01:41:19 pm »

Fabricio Battaglia // Italian mobster

Отсутен Greg Wiggins

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 372
 • Популарност: +29/-2
 • these bitches see chief sosa ⚡
 • Nick на сервер: Greg_Wiggins
Одг: [JOB]Разнесувач на Пици
« Одговори #5 на: Јули 19, 2019, 07:31:29 am »
одлично
Greg Wiggins - active

Цитат
Greg_Wiggins
bloods