Dreamworld Gaming

Новости:

 • Забава; Помош; Дружба - придружете се на нашиот
  Discord сервер
 • Наш официјален Website: DreamWorld Website
 • Бидете и вие дел од големата DreamWorld заедница!

[Дискусија]Thiago Alcântara vo real madrid?

Hugh Johnson · 152

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Hugh Johnson

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 90
  • Репутација: 3
 • pen1
на: август 12, 2018, 01:16:18 am
« Последно менување: август 13, 2018, 08:51:45 am Rocco Colucci »Отсутен Esteban Favella

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 231
  • Репутација: 0
 • Johnny Hudsonn
Одговори #1 на: август 12, 2018, 01:17:37 am
Имаше такви информации да, ама потоа излезе една верзија дека разговарал со тренерот на Баерн и му ветил минутажа во новата сезона.Не ми се верува дека ке дојде, но сепак се е можно.Отсутен [Staff] Дариус Хофман

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
  • Пораки: 715
  • Репутација: 11
Одговори #2 на: август 12, 2018, 12:53:39 pm
Неверувам , Тиаго е клучен играч во средината на Баерн нема лесно да се откажат од него.Who am I?Someone that's afraid to let go,uh
You decide if you ever gonna let me know
Suicide if you ever try to let go,uh
I'm sad,I know,yeah.


Отсутен Michael Jayston'

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 122
  • Репутација: 0
 • Madridista
Одговори #3 на: август 13, 2018, 12:57:25 am
Кој к... се Ceballos и Llorente тогај ? нема ништо од тај трансфер Ceballos ќе игре таа сезона повеќе.


White Blood in my veins, Pure soccer in my Heart


Отсутен Esteban Favella

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 231
  • Репутација: 0
 • Johnny Hudsonn
Одговори #4 на: август 13, 2018, 03:27:58 am
Кој к... се Ceballos и Llorente тогај ? нема ништо од тај трансфер Ceballos ќе игре таа сезона повеќе.

Ceballos е одличен играч од Зидан не доби шанса, сега од Лопотеги ке добие пуно минутажа и треба да оправда улога. Одлични игри прикажа во овие 4 утакмици.Отсутен aleksovski11

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 5
  • Репутација: 0
Одговори #5 на: август 13, 2018, 11:44:47 am
Реал како Тиаго има многу играчи а нема вистински голгетер како што беше Роналдо, така да мислам ништо од овој трансфер.Отсутен Kendrick Brandon

 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 757
  • Репутација: 7
Одговори #6 на: август 13, 2018, 06:30:33 pm
Немат потреба од него. Ако си одаше Крос мислам дека ќе го земаа.
Себалос и Љоренте би требало да добиит шанса повеќе.

шаренковски'

Kendrick Brandon
helper
police officer


Ethan Woods
Resident of East Los Santos and neighborhood dealer.


Отсутен Victorio_Falcone

 • Почетник
 • *
  • Пораки: 66
  • Репутација: 2
Одговори #7 на: август 13, 2018, 07:00:02 pm
Никад не би потпишал за Реал Мадрид, пореално е враќање во Барселона.

ex. gsf, lcn, lspd x2, hitman & yakuza leader


Jasson_Walker

 • Гостин
Одговори #8 на: август 16, 2018, 04:37:34 pm
Шпекулации, попрво би отишол во Барса. Од таму е и дојден.