Автор Тема: [Дискусија]Thiago Alcântara vo real madrid?  (Прочитано 76 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Hugh Johnson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 91
 • Репутација: 3
 • pen1
[Дискусија]Thiago Alcântara vo real madrid?
« на: август 12, 2018, 01:16:18 am »
« Последно менување: август 13, 2018, 08:51:45 am Rocco Colucci »

Отсутен Esteban Favella

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 210
 • Репутација: 0
 • Johnny Hudsonn
Одг: Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #1 на: август 12, 2018, 01:17:37 am »
Имаше такви информации да, ама потоа излезе една верзија дека разговарал со тренерот на Баерн и му ветил минутажа во новата сезона.Не ми се верува дека ке дојде, но сепак се е можно.

Отсутен Дариус Хофман

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 674
 • Репутација: 11
Одг: Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #2 на: август 12, 2018, 12:53:39 pm »
Неверувам , Тиаго е клучен играч во средината на Баерн нема лесно да се откажат од него.

Ganton Crips: Darius Hoffman
White Knights Motorcycle Club: Jayson Beckett

Отсутен Michael Jayston'

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 119
 • Репутација: 0
 • Madridista
Одг: Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #3 на: август 13, 2018, 12:57:25 am »
Кој к... се Ceballos и Llorente тогај ? нема ништо од тај трансфер Ceballos ќе игре таа сезона повеќе.

White Blood in my veins, Pure soccer in my Heart

Отсутен Esteban Favella

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 210
 • Репутација: 0
 • Johnny Hudsonn
Одг: Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #4 на: август 13, 2018, 03:27:58 am »
Кој к... се Ceballos и Llorente тогај ? нема ништо од тај трансфер Ceballos ќе игре таа сезона повеќе.

Ceballos е одличен играч од Зидан не доби шанса, сега од Лопотеги ке добие пуно минутажа и треба да оправда улога. Одлични игри прикажа во овие 4 утакмици.

Отсутен aleksovski11

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
 • Репутација: 0
Одг: [Дискусија]Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #5 на: август 13, 2018, 11:44:47 am »
Реал како Тиаго има многу играчи а нема вистински голгетер како што беше Роналдо, така да мислам ништо од овој трансфер.

Отсутен [Staff] Kendrick Brandon

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 758
 • Репутација: 7
Одг: [Дискусија]Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #6 на: август 13, 2018, 06:30:33 pm »
Немат потреба од него. Ако си одаше Крос мислам дека ќе го земаа.
Себалос и Љоренте би требало да добиит шанса повеќе.
шаренковски'

Kendrick Brandon
helper
police officer


James Johnson
Resident of East Los Santos and neighborhood dealer.

Отсутен Victorio_Falcone

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 66
 • Репутација: 2
Одг: [Дискусија]Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #7 на: август 13, 2018, 07:00:02 pm »
Никад не би потпишал за Реал Мадрид, пореално е враќање во Барселона.
ex. gsf, lcn, lspd x2, hitman & yakuza leader

Отсутен Jasson_Walker

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 6
 • Репутација: 0
Одг: [Дискусија]Thiago Alcântara vo real madrid?
« Одговори #8 на: август 16, 2018, 04:37:34 pm »
Шпекулации, попрво би отишол во Барса. Од таму е и дојден.