Ноември 20, 2019, 07:55:43 am

Автор Тема: Нова администрација  (Прочитано 4879 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Ronnie Cox

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 62
 • Популарност: +3/-1
Одг: Нова администрација
« Одговори #120 на: Август 15, 2018, 06:47:41 pm »
A ke mozete li da rpate kolku sakate ili odredeno vreme rp odredeno vreme pomaganje?

[member=185]Jimmy Clarkson[/member]
Старите администратори и гејммастери се надлежни за помагање на играчи, /pomos /report.
Новата администрација цело време ќе се гледа како игра ролеплеј игра, но преку /pm објаснува
на играчите за помошта која ја побарале. Помагаме и за РП, упатуваме на РП игра и така..[/shadow]
Шмрчем коку и екстазе хасам

Отсутен GHOSTFACE

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1040
 • Популарност: +27/-0
 • Bootlegs Basement Lab
 • Nick на сервер: Avondre_Lattimore
Одг: Нова администрација
« Одговори #121 на: Август 16, 2018, 10:16:33 am »
pola od testeri gi nemam videno ig da rpat -_-

Ти за тестер прв пат слушаш не па да видиш некој ингејм да рпа.
за тоа може те учам у шо сакаш :)
ајде почни да ме учиш за рпање во пд Рики Кики
haha samo si dadiv mislenje i rekoa bez karanje ne mi e denot za karanje ne rekov deka tebe te neam videno ing rekov za poedinci
па шо едеш гомна тогаш ти ебам глупоќата твоја

Отсутен Dimitri_Kuznetsov

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 48
 • Популарност: +2/-16
Одг: Нова администрација
« Одговори #122 на: Август 16, 2018, 01:25:37 pm »
Администрацијата неможе да го направе серверот да има РП игра..
Играчите можат
even the devil was once an angel

Отсутен son of god

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 89
 • Популарност: +3/-0
 • ПАБЛО
Одг: Нова администрација
« Одговори #123 на: Август 17, 2018, 11:26:51 am »
не мешајте gamemaster со tester, едниот помага на играчи почетници и средува помош репорт, тестер е задолжен за рп - прегледува апликации за акаунти дали се валидни итн, средува форум, рпа константо, нема /порт нема /кицк има само /пм и помага за рп на играчи
White Knights Motorcycle Club
Jughead Jones
President

"Life is not about waiting for the storms to pass: it's about learning how to ride in the rain!"
zove me da kaže da sam fuccboi
ja joj kažem uskoro je grad moj

Отсутен Samuel Lawrence

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 849
 • Популарност: +3/-3
 • programmer
 • Nick на сервер: Samuel Lawrence
Одг: Нова администрација
« Одговори #124 на: Август 17, 2018, 02:01:26 pm »
супер
ОВОЈ ПРОФИЛ ГО КОРИСТАТ :
 SAMUEL_LAWRENCE
И
JONY_NACHOОтсутен Chiaro Vincenti`

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
 • Популарност: +0/-0
Одг: Нова администрација
« Одговори #125 на: Август 17, 2018, 07:17:57 pm »
ного нови работи има , браво , повекето как шо гледам стари играчи шо разбират повеке работи ...

Отсутен carlohoward

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 56
 • Популарност: +0/-6
 • od druga planeta doagjam da ve posetam
 • Nick на сервер: carlo howard he
Одг: Нова администрација
« Одговори #126 на: Септември 25, 2019, 02:04:20 am »
хахахахахах ова администрација ли е бе сите лидери админи ајде баба пропадна и дв после глобал само администрацијата ке биде иг ахахахахахахахахахахахахахахахахаха се кезам и не престанувам
svaka ti cast bratu i stv samo vie admn ostanate kako pogodi be totko

Отсутен sn0rlax.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 304
 • Популарност: +3/-4
 • god.
 • Nick на сервер: William Mcgredy
Одг: Нова администрација
« Одговори #127 на: Октомври 24, 2019, 06:21:55 pm »
хахахахахах ова администрација ли е бе сите лидери админи ајде баба пропадна и дв после глобал само администрацијата ке биде иг ахахахахахахахахахахахахахахахахаха се кезам и не престанувам

denesnava 5ka so mislela za togasnata administracija hhahahhahahahah

сеа 5ка е, нема муда така да зборува хахахаах

Отсутен Leonardo69

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 97
 • Популарност: +5/-0
 • Еднаш се живее
 • Nick на сервер: Leonardo_Dicaprio
Одг: Нова администрација
« Одговори #128 на: Ноември 09, 2019, 12:40:14 pm »
Не е лошо