Февруари 20, 2020, 09:38:25 am

Гласање

Да исчезнуваат убиства.

Да
10 (100%)
Не
0 (0%)

Вкупно гласови: 10

Автор Тема: [Предлог] - Да исчезнуваат убиства.  (Прочитано 385 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен G.Corleone

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 235
 • Популарност: +3/-1
 • I rob banks for a living, what do you do? - J.D.
[Предлог] - Да исчезнуваат убиства.
« на: Јули 22, 2018, 04:21:20 am »
Ваше име и презиме на сервер: J.D.
Колку долго играте на нашиот сервер: 2-3 години
Наслов на предлогот/идејата: Да исчезнуваат убиства.
Објаснување: Па подобро би било да исчезнуваат убиства после одредено време пример после 12 часа, дека вака со /убици е многу глупаво што не исчезнуваат, кај некого може и до 50 убици да се стигне и 50 часа ДХ треба да одлежи..

Отсутен Cherman Kortez

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 730
 • Популарност: +6/-0
 • NEVER GIVE UP !
Одг: [Предлог] - Да исчезнуваат убиства.
« Одговори #1 на: Јули 22, 2018, 01:39:17 pm »

Отсутен G.Corleone

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 235
 • Популарност: +3/-1
 • I rob banks for a living, what do you do? - J.D.
Одг: [Предлог] - Да исчезнуваат убиства.
« Одговори #2 на: Јули 23, 2018, 07:03:03 pm »
Nikogas ne zastaruva slucaj za ubistvo i dokolku imaat ime i prezime na ubiecot  8)
Да, ама ова е самп, па така да може една обична цивилка од МД да ти направи /обдукција за 2 секунди и ти автоматски за џабе добиваш едно убиство кое нема да исчезне, па така да подобро би било да исчезнуваат.

Отсутен quincy menace.

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 446
 • Популарност: +22/-2
 • BAD
 • Nick на сервер: Quincy Menace
Одг: [Предлог] - Да исчезнуваат убиства.
« Одговори #3 на: Февруари 15, 2020, 11:45:00 am »
Nikogas ne zastaruva slucaj za ubistvo i dokolku imaat ime i prezime na ubiecot  8)
Да, ама ова е самп, па така да може една обична цивилка од МД да ти направи /обдукција за 2 секунди и ти автоматски за џабе добиваш едно убиство кое нема да исчезне, па така да подобро би било да исчезнуваат.
Ако ти направи таа цивилка /obdukcija и добиеш 1 убиство тоа значи дека не е
за џабе убиството што ти следува.
Los Santos Police Department Leader

"to protect, and to serve" - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=73720.0

Отсутен G.Corleone

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 235
 • Популарност: +3/-1
 • I rob banks for a living, what do you do? - J.D.
Одг: [Предлог] - Да исчезнуваат убиства.
« Одговори #4 на: Февруари 15, 2020, 08:59:28 pm »
Nikogas ne zastaruva slucaj za ubistvo i dokolku imaat ime i prezime na ubiecot  8)
Да, ама ова е самп, па така да може една обична цивилка од МД да ти направи /обдукција за 2 секунди и ти автоматски за џабе добиваш едно убиство кое нема да исчезне, па така да подобро би било да исчезнуваат.
Ако ти направи таа цивилка /obdukcija и добиеш 1 убиство тоа значи дека не е
за џабе убиството што ти следува.


Проблемот со тоа е што, скриптата е катастрофална, треба да се промени нешто. Авион одам, земам матс ке дмнам 3ца, и ќе дојде некоја цивилка ќе направи обдукција, или уште еден пример, олд мотел ќе ги извадат надвор убиствата и ќе ги /обдукција, и ја поради некоја цивилка што заработила 10к треба да одам 10 саати ДХ?? Браво. секоја чест се гледа дека си опасен лидер.
« Последно менување: Февруари 15, 2020, 09:01:23 pm G.Corleone »

Отсутен Michael DeVille

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 674
 • Популарност: +21/-11
 • History is decided by winners
Одг: [Предлог] - Да исчезнуваат убиства.
« Одговори #5 на: Февруари 15, 2020, 09:09:57 pm »
Тоа е нешто најглупо направено на серверот.

Ајде например сега? Како ќе докажеш ако одам маскиран и пукам со снајпер и убивам некој. Како ќе докажеш дека јас сум бил тој?

Отсутен Quannel.Owens

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 743
 • Популарност: +63/-16
 • #R3KT
 • Nick на сервер: ℚ𝕦𝕒𝕟𝕟𝕖𝕝 𝕆𝕨𝕖𝕟𝕤 / 𝕎𝕖𝕤𝕝𝕖𝕪 𝔸𝕣𝕔𝕠.
Одг: [Предлог] - Да исчезнуваат убиства.
« Одговори #6 на: Февруари 16, 2020, 05:38:05 pm »
Тоа е нешто најглупо направено на серверот.

Ајде например сега? Како ќе докажеш ако одам маскиран и пукам со снајпер и убивам некој. Како ќе докажеш дека јас сум бил тој?
Докторски кажано
LSPD Officer Quannel Owens.

Wesley Arco paused
Quannel Owens active
( ͡° ͜ʖ ͡°)